Статтю “Касира” перекваліфікували. Чиновника, який брав гроші з лісників, вже не звинувачують у хабарництві (ВІДЕО)
17 Вер, 2018 09:29
Незаконні вирубки в Україні досягли масштабів екологічної катастрофи. Нелегально знищуються сотні гектарів, вивозяться тисячі кубометрів лісу.
При цьому покараних – одиниці. Чому? Про “зеленої” корупції – в матеріалі Жанни Дутчак на каналі Інтер.
Корупційна схема в лісовій галузі добре налагоджена: одні рубають – інші покривають, і всі – при грошах. Розкрити її допоміг один з лісничих. Показувати своє обличчя на камеру чоловік боїться. Каже: самовільні вирубки є в кожному господарстві, простежити за всім – неможливо. Але в підсумку – штрафують саме лісничих.
“Оцим користуються не чисті на руку ревізори, екологи і вони представляють такий прайс – маєте от скільки штрафу стільки тисяч, а нижче – платіть “на кишеню”. Виходить в десяток раз менше. Бо там може вийти 500 тисяч, 600 тисяч, астрономічні суми. Щоб не мати ніякої кримінальної відповідальності працівники лісу змушені йти на таку справу як хабар”, – розповів лісничий Василь.
За словами лісничого, схема налагоджена і працює, як швейцарський годинник.
“В нашому лісгоспі десь 50 тисяч було, 70 тисяч було, гривень. Порахуйте скільки лісництв і помножте на цю суму. Ці гроші збираються з лісників, відповідно вони покривають не зовсім чесним способом – мусять прикривати, рубається знову лишній ліс, який би не мав рубатися”, – додає чоловік.
У травні цього року в Івано-Франківську при отриманні хабара затримали одного з чиновників екологічного контролю Держекоінспекції області. Як інформувала “Галка”, старший державний інспектор вимагав сім тисяч доларів США від посадовця Болехівського держлісгоспу. За вказану суму чиновник обіцяв не відображати в акті перевірки виявлені факти незаконної вирубки лісу (ФОТО).
У місцевому управлінні СБУ кажуть, що чиновник поставив справу на потік.
“В процесі Документування діяльності посадовця було виявлено факти, які свідчать про те, що він налагодив схему із отримання неправомірної вигоди з посадових осіб лісовіх господарств”, – говорить Марія Римар, прес-секретар управління СБУ в Івано-Франківській області.
“Мої колеги по роботі називають його “касиром”. Касу збірає. Говорить, що він в Києві ділиться, що йому треба в Київ передавати данину”, – говорить лісничий.
“Касиру” за хабарі загрожувало до 12 років в’язниці. Але поки справа дійшла до суду – статтю перекваліфікували на “зловживання впливом”. А за це – покарання м’якше. Найчастіше – це штраф.
“Саме він не мав права проводити перевірку, він був куратором цієї перевірки. А тому своим впливом, як начальник, здійснів вплив на своїх підлеглих, які не внесли одне із лісництв в акт перевірки”, – говорить Роман Косовець, прокурор відділу прокуратури Івано-Франківської області.
У той же час в прокуратурі кажуть, що про систематичні хабарі чиновника – їм нічого не відомо. Посадовця відсторонили від посади до рішення суду. Але зараз він перебуває на волі, завдяки внесенню застави майже в 300 тисяч гривень.