Став першим в області: біонічний протез встановили воїну Юрію Якубʼяку з Прикарпаття (ФОТО)
23 Вер, 2024 14:12
Юрій Якубʼяк втратив частину ноги під час бойового завдання під Кремінною. Чоловік переніс понад 30 операцій, після чого йому встановили біонічний протез. Зараз військовий проходить лікування та реабілітацію в Першому добровольчому госпіталі «Брасс».
Про це пише “Галка” з посиланням на Перший добровольчий хірургічний шпиталь.
Юрій Якубʼяк родом з села Печеніжин Коломийського району. У цивільному житті він працював водієм-міжнародником, війна застала його у Кривому Розі, коли він повертався з Туреччини.
Чоловік вступив до лав ЗСУ добровольцем у березні 2022 року, долучившись до Національної гвардії, де колись проходив строкову службу. Певний час служив там, а потім направили під Кремінну в Серебрянський ліс.
У липні 2023 року Юрій Якубʼяк під час виконання завдання отримав поранення — 152-й снаряд розірвався поруч і осколок поранив його ліву ногу в коліні.
“Мені здавалося, що це кінець, але я тримався з усіх сил”,- каже військовий
За словами військового, у нього є маленька донечка і думка, що вона може залишитись без тата, не давала йому здатися.
Попри біль та кровотечу, поки дрон продовжував літати над воїном, рухатися було не можна. Пізніше Юрій наклав собі турнікети, мав знеболювальне. Військовий пролежав у Серебрянському лісі 6-7 годин, не сподіваючись на порятунок, адже був неподалік позиції ворога. Однак намагався підтримувати себе у свідомості наскільки це було можливо, поки не повернувся побратим.
«Це було настільки психологічно важко, що я не поясню й ні з чим не порівняю ті відчуття», – підкреслив захисник.
Загалом Юрій переніс понад 30 операцій. Після лікування в кількох містах України, він приїхав до «Брасса». Тут його прооперували ще раз, а працівники клініки разом з госпіталем протезного підприємства «Допомога» встановили біонічний протез. Протез збирали з комплектуючих майже зі всього світу та колінним модулем японської компанії ALLUX.
Юрій став першим в Івано-Франківській області й одним з перших в Україні, кому його встановили.
Цей протез має мікропроцесор, який дозволяє пересуватися по різних поверхнях, ходити сходами й долати перешкоди.
«Цей протез насправді змінює все. Він дозволяє мені жити без обмежень і відчувати себе майже як раніше. Навіть зі сторони хода виглядає звичайною», — зазначає Юрій.
Його лікар-хірург, ортопед-травматолог Гліб Соловей додає, особливість випадку Юрія полягає в його потужному остеогенезі, процесі, коли організм активно утворює нову кістку
“Юрій вже не вперше проходить операцію для усунення цього процесу. З часом кістка знову почала рости. Наша клініка зіткнулася з новим викликом — кістковий екзостоз, що утворився знову, тепер ріс в іншому напрямку та був до 4 см довжиною по зовнішній поверхні кукси. Це спричиняло запалення, набряки та біль, ускладнюючи процес протезування. Ми провели чергову операцію для видалення екзостозів”, – каже лікар-хірург Гліб Соловей.
Варто підкреслити, що комплекс заходів перед протезуванням, включаючи правильне формування кукси, є надзвичайно важливим для забезпечення комфортного і безпечного використання протезу».
“Зараз військовий проходить реабілітацію та планує повертатись до звичного життя з новою біонічною ногою, яка, варто сказати, виглядає дуже круто! Дякуємо Юрі за оборону України й довіру до нас”, – пишуть на сторінці Першого добровольчого хірургічного шпиталю.