Стерильність та кропітка праця: у Долині незвично вирощують саджанці для європейських країн (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

20 Dec, 2021 19:40

Стерильність та кропітка праця: у Долині незвично вирощують саджанці для європейських країн (ФОТО)

Підприємство «Долина-Агро» займається вирощуванням лохини, плодових дерев, декоративних культур. Роблять вони це в лабораторії при стерильних умовах.

В одній з кімнат (Кутуральній №2) в стерильних умовах ростуть саджанці. В одній баночці росте від трьох до п’яти рослин. Тут можна побачити лохину та декоративні рослини. Директор підприємства Олег Базюк детальніше розповів про процес вирощування рослин:

«Процес виробництва такий. Ви берете бруньку від рослини, очищуєте її від грибків та бактерій. Потім їх переміщують до банки, де вони зростають в стерильних умовах та підживлюються мікроелементами та вітамінами, з часом ми їх пересаджуємо в ґрунт та адаптуємо до повітря».

Такий процес називається «мікророзмноження» in vitro, тобто з бруньки в стерильних умовах.

Лаборант-технік Марія каже, що головне її завдання – розмножити якнайбільше рослин. Ця праця непроста та кропітка.

«Робота складна, потребує пильність та стерильності. Якщо не буде стерильності, то на рослину потрапляють грибки чи бактерії. Тоді ми не можемо їх продавати і їх потрібно утилізувати», – говорить жінка.

Готові саджанці продають закордон до країн Європи. Роздрібна ціна – близько 75 гривень і більше.

Базюк розповідає, що господарство активно співпрацює з іноземними підприємствами та отримало ліцензію на розмноження садибного матеріалу.

«Приміром, це є Спілка розсадників Німеччини, також працюємо спільно з нідерландцями, шотландцями, австралійцями. Вкладаємо досить великі кошти у виведення своїх сортів лохин», – говорить Базюк.

На підприємстві працює 40 працівників. Фахівці «Долина-Агро» допомагають всім охочим створити власний бізнес з вирощування лохини.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 4
  • like
4
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry