Стоматологи малюють: в ІФНМУ влаштували виставку живопису до 40-річчя факультету (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

20 Тра, 2019 07:16

Стоматологи малюють: в ІФНМУ влаштували виставку живопису до 40-річчя факультету (ФОТО, ВІДЕО)

Нещодавно у бібліотеці ІФНМУ вперше презентували виставку живопису випускників стоматологічного факультету різних років. Усього – понад три десятки робіт.

Читайте також: Юні франківці розкриватимуть свої таланти на "Чорноморських іграх" (ФОТО)

Одна з найяскравіших подій в рамках відзначення ювілейного року зібрала чимало відгуків. Відвідувачі виставки чекають продовження.

«Стоматологія тісно пов’язана з мистецтвом, тому не випадково, що саме такою подією відзначаємо ювілейний рік стоматологів», – говорить ректор Микола Рожко.

У своєму виступі ректор зазначив, що перший набір студентів був у 1978 році і до сьогодні університет випустив понад 5500 дантистів. Декан стоматологічного факультету, доцент Олександр Бугерчук говорить, що люди, які займаються стоматологією однозначно повинні мати творче мислення і творчий підхід до справи, і саме такими є учасники виставки.

Серед десяти авторів, які подали свої роботи, однією з присутніх на відкритті виставки була Уляна Каранько, випускниця університету 2001 року. Сьогодні жінка живе і працює у Києві, а паралельно з дитячою стоматологією займається творчістю. Як сама каже, заняття живописом допомагає знайти те джерело енергії, яке згодом вона віддає пацієнтам.

Першу свою картину Уляна Каранько написала шість років тому і відтоді в її руках не лише стоматологічний інструментарій, але й пензель.

«Я постійно експериментую, тому всі мої роботи – це насамперед емоційний продукт. Деякі з картин потрапляють на виставки та аукціони, окремі для мене дуже дорогі та важливі, як, наприклад, одна з картин, написана під час Майдану, – розповідає пані Уляна. – У тій роботі здебільшого нехарактерні для мене кольори, і разом з тим багато світлих променів та енергії від тих людей, яких уже немає з нами…».

Сьогодні ця картина знаходиться у приватній колекції у Вашингтоні, – авторка її подарувала людям, які допомагали у справах Майдану. Також роботи Уляни Каранько є у приватних колекціях в Лондоні, Багдаді, Дубаї, Москві.

«Мабуть, кожна людина має щось, що приносить їй спокій та задоволення, і, можливо, про це ніхто не здогадується. Я знайшла для себе те саме «щось», – говорить Олена Бульбук, асистент кафедри стоматології післядипломної освіти.

Зауважимо, що одна з картин Бульбук бере участь в благодійному онлайн-аукціоні картин задля допомоги в лікуванні Костянтина, однорічного сина працівниці генетичної лабораторії ІФНМУ Мар’яни Ерстенюк.

«Ми часто малюємо, і для стоматолога дуже важливо мати відчуття кольору і краси. Це чудова виставка», – поділився своїми враженнями завідувач кафедри ортопедичної стоматології ІФНМУ Зіновій Ожоган.

Професор Іван Палійчук теж зауважив, що стоматологія близька до мистецтва, і особливо це стосується тих фахівців, які працюють як реставратори.

«Дуже радий, що серед наших випускників-стоматологів є такі талановиті творчі люди, – каже завідувач кафедри стоматології післядипломної освіти. – Якщо взяти сучасну стоматологію, то часто йдеться про художню реставрацію, де треба показати свій почерк і мистецтво. Зрештою, ми маємо працювати так, щоби пацієнт щодня тішився роботою, яку зробив стоматолог. І тут йдеться і про форму, і про рельєф, і про підфарбовування. І це напряму пов’язує стоматологію з мистецтвом».

Залу бібліотеки медвишу прикрасили також роботи Маріанна Кушніренко, Любові Кирилюк, Ірини Моіланен, Олега Блажківа, Тетяни Кріль. Усього – 30 картин випускників. Ось назви деяких: «Архангел Гавриїл» (Л. Каранько), «Генеалогічне дерево» (Л. Курець), «Букет ромашок» (Л. Кирилюк), «Чарівні квіти», «Казкові гори» (М. Кушніренко), «Стежина в ліс», «В горах» (О. Блажківа), «Marbella» (О. Бульбук), «Філософія життя» (М. Білищука), «Маки» (І. Моіланен (Кріль)), «Червоні квіти» та фотографії серії «V. K. Umbrella» (Ю. Боднарчук).

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...