Страховка з добровільною цивільною відповідальністю: чому це потрібно?

Автор: Застава Максим

10 Жов, 2019 10:26

Поділитись публікацією
Страховка з добровільною цивільною відповідальністю: чому це потрібно?

В Україні автоцивілка відноситься до категорії обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В рамках програми передбачено страховий захист майна та здоров’я потерпілих у ДТП.

Вартість автоцивілки не така велика, якщо порівнювати із сумою збитку, яку доведеться виплатити власнику, що в’їхав в чиєсь новеньке авто. Оформлюючи автоцивілку онлайн, водій може розраховувати на фінансову допомогу на відшкодування збитку, але ремонт власного авто повинен сплатити самостійно.

Але можливості автоцивілки не безмежні. Навіть з урахуванням підвищення лімітів, яке відбулося у вересні 2019 року, не завжди сума виплати погашає витрати, пов’язані з відшкодуванням шкоди. А це не більше 10% страхових випадків. Нагадаємо, що сьогодні сума виплат по збитку майна становить 130 тисяч гривень, а за шкоду здоров’я та життя — 260 тисяч. І ці суми можуть ділитися між постраждалими учасниками ДТП.

Автоцивілка онлайн без ДЦВ: ціна економії

Найчастіше водії з метою заощадити купують поліс автоцивілки з базовими послугами. Такий бюджетний варіант дозволить уникнути штрафу за відсутність страховки, але в разі ДТП фінансово допоможе не завжди. Якщо сума збитку перевищує обмежені автоцивілкою ліміти, різницю доведеться відшкодовувати з власної кишені. Саме тому страхові компанії рекомендують оформляти ДЦВ — опцію, яка дозволить збільшити ліміт виплат у 2-3 рази.

Добровільна страховка автовласника не є альтернативою автоцивілки, а йде в комплексі. ДЦВ можна оформити одночасно з ОСЦПВ або докупити пізніше. Додатковий фінансовий захист дозволить покрити до одного мільйона збитку. Щоб розвіяти сумніви про користь ДЦВ, розглянемо його дію в змодельованих ситуаціях.

Ситуація 1

Два автомобілі не роз’їхалися на перехресті, де нова Toyota виявилася потерпілою стороною. Збиток майну складає 146 тисяч гривень і автоцивілка покриває тільки 130 тисяч. Залишок 16 тисяч винна сторона компенсує зі своєї кишені.

У даній ситуації поліс ДЦВ в 300 тисяч гривень дозволить вирішити всі питання швидко і практично безболісно.

Ситуація 2

Два автомобілі зіткнулися, і водій одного з них, не впоравшись з керуванням, в’їхав в розташований на зупинці кіоск. Результат — збиток автомобілю потерпілого, збитки кіоску і зупинці, шкода здоров’ю продавця кіоску.

В даному випадку по автоцивілці здійснюється виплата 130 тисяч на відновлення авто-учасника ДТП, а також зупинці та кіоску. Очевидно, що цієї суми буде недостатньо і винна сторона має сплатити власні кошти на ремонт. А це може обчислюватися в сотнях тисяч гривень. Своєчасно оформлений поліс ДЦВ на 500 тисяч дозволить розв’язати питання компенсації без шкоди для сімейного бюджету.

Оформляючи ДЦВ, водій сам вибирає розмір страхової суми в межах 1 млн гривень, що виключено при покупці поліса автоцивілки.