Страждають і жінки, і чоловіки: у центрі міста франківців навчають, як не бути жертвами домашнього насильства (ФОТО)

Автор: Застава Максим

25 Лис, 2021 12:29

Поділитись публікацією
Страждають і жінки, і чоловіки: у центрі міста франківців навчають, як не бути жертвами домашнього насильства (ФОТО)

25 листопада на Вічевому майдані пройшла вулична акція «#ДійПротиНасильства». Саме в цей день з ініціативи ООН відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Читайте також: Франківських спортсменів викликали на тренувальні збори національної команди з регбіліг

А з 25 листопада по 10 грудня щороку проходить акція «16 днів дій проти насильства», пише “Галка“.

Мета акції – привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Начальник відділу сім’ї, гендерної політики та спорту франківської міськради Назарій Куземка зазначив — це старт Всеукраїнської акції.

«Хочемо вчергове привернути увагу до цієї проблеми, показати що не варто терпіти домашнє насильство. Нині маємо 5 локацій, на кожній з них бачимо ті механізми, які допомагають долати цю проблему. Всього за 9 місяців 2021 року в місті було зафіксовано близько півтори тисячі випадків домашнього насильства».

Назарій Куземка рекомендує усім постраждалим звертатися до правоохоронних органів та соцслужб. Також сподівається, що скоро у Франківську для таких людей буде функціонувати повноцінний притулок.

Старший інспектор управління превентивної діяльності Національної поліції в області Андрій Бойчук зазначив, що цьогоріч на Прикарпатті було понад дев’ять тисяч викликів про домашнє насильство.

«Більшість — від жінок (7400), від чоловіків — близько 1700, решта — від дітей. Загалом люди почали більше дзвонити на «102», тепер замовчують випадки домашнього насильства менше. Більшість кримінальних проваджень зараз — на стадіях досудових розслідувань, але є вже рішення, коли винуватців засуджували до штрафів та виконання громадських робіт».

На акції франківцям дають роздаткові матеріали, щоб проінформувати населення, як діяти у випадках домашнього насильства.

Соцслужби кажуть — жертви насильства найчастіше мовчать про це через сором, фінансову залежність, недовіру до державних органів.