Стрічки, зняті на заході України, презентують франківцям у рамках “Тижня патріотичного кіно” (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

09 Жов, 2017 15:38

Поділитись публікацією
Стрічки, зняті на заході України, презентують франківцям у рамках “Тижня патріотичного кіно” (ФОТО)

В Івано-Франківську стартував “Тиждень українського патріотичного кіно” до 75 річниці УПА.

Читайте також: Містичний світ Карпат і «любовний трикутник»: франківців запрошують на премʼєру драми-мюзиклу «Ніч на полонині» (ФОТО)

Впродовж 9-13 жовтня в кінотеатрі “Люм’єр” о 14:30 франківцям показуватимуть фільми Олеся Янчука “Залізна сотня” та “Нескорений”, а також стрічку Тараса Химича “Жива”. На останньому показі фільму будуть присутні виконавці головних ролей Ростислав Держипільський та Ольга Комановська.

“За всю історію нашого кінотеатру цього місяця – найбільша кількість показів українських фільмів. Ми проводимо фестивалі, якими підтримуємо українське кіно. Минулого тижня це був “Позивний Зеніт”, а зараз стартує фестиваль до 75 річниці УПА. Українське кіно стає популярним. Зокрема, такі фільми, як “Жива”, “Незламна” пройшли з дуже фінансово хорошими показниками. Багато фільмів набирають касові збори на рівні американських блокбастерів. Щодо тих, які покажуть у “Люм’єрі” цього тижня – це ті стрічки, які знімалися на західній Україні, і у яких ми могли взяти авторські права”, – зауважує директорка кінотеатру “Люм’єр” Лідія Шкрібляк.

Головна ідея проекту – всебічне патріотичне виховання сучасної молоді, підтримка українського національного кінематографу.

“Зараз дуже хороша тенденція у кінопросторі з пропагандою українського кіно. Але багато залежить і від наших глядачів: чи будуть приходити, дивитися “голосувати” квиточком. Комусь подобається українське кіно, хтось має критичне ставлення – і це нормально. Ми мусимо дуже активно включати звичайних глядачів, українці повинні підтримувати своє кіно, але й мати свою думку. Не потрібно замилювати очі, і якщо кіно погане, казати, що хороше. Але підтримувати варто. Щодо патріотичного українського кіно, вважаю, що ми повинні знати свою історію. Звісно, кожен митець хоче по-своєму історію, донести – і це його право. А ми повинні знати історію, проживати ці події, щоб в майбутньому ми виходили на позитив, щоб в майбутньому цього не повторювалося”, – каже директор Івано-Франківського драмтеатру, актор Ростислав Держипільський.

Першими прийшли на показ фільму у рамках проекту, переважно, студенти, передає Галка.