Керівник російської диверсійної групи Ігор Стрєлков (Гіркін) почав свою підривну діяльність зі Слов’янська, тому, що там його “чекали” і місто було досить невеликим.
Читайте також: Терористи взяли на себе відповідальність за збитий пасажирський літак
Про це він розповів в опублікованому у вівторок інтерв’ю “Вільній пресі”.
Стрєлков розповів, що не планував ставати публічною людиною, а у Слов’янську він “планував зробити все як у Криму, і надія була, що все буде за кримським сценарієм”.
“Тобто планувалося допомогти місцевим лідерам і ополченцями встановити народну владу, провести референдум, приєднатися до Росії… І після цього також, не вийшовши з тіні, зникнути звідти, як і з Криму”, – розповів він.
Але йому “рішуче порекомендували засвітитися”. Пізніше, за його словами, так само його змусили покинути Донбас.
“Була зроблена ставка на нібито мирне врегулювання… І в тому числі, не приховую, це (тиск на нього – ред..) проводилось шляхом певного шантажу і прямого тиску – шляхом припинення поставок допомоги з території Росії. Я про це говорю відкрито”, – заявив Гіркін.
За його словами, він не опирався такому рішенню, оскільки він “все-таки, російський офіцер запасу” та має “обов’язки перед країною”.
“Навіть якщо не згоден з яким-небудь рішенням політичного керівництва Росії, я все одно повинен його виконувати”, – розповів Стрєлков.
В Слов’янськ, за словами Гіркіна, він перейшов з Криму з групою диверсантів, чисельністю 52 особи.
Він заявив, що після переходу через кордон у його групи “не було чіткого певного плану, куди йти”.
“Я розумів, що з такою невеликою групою йти на Луганськ чи на Донецьк немає сенсу. Це міста-міліонери… Відразу мною була поставлена задача для себе – знайти якийсь середньої величини населений пункт: з одного боку, досить значимий, з іншого боку, в якому ми зможемо швидко встановити народну владу”, – розповів він.
Однак, після цього, він зізнався, що “люди з місцевих” їх уже зустрічали “заздалегідь, з машинами”.
“15-17 км ми йшли маршем через кордон. І вийшли в умовленому місці, яке заздалегідь підібрали ті, хто нас зустрічав. Відповідно було поставлено питання: де той населений пункт, в якому ми отримаємо масову підтримку? І назвали Слов’янськ”, – повідомив Гіркін.
“Уже до моменту прибуття нас чекали близько трьохсот активістів, готових до будь-яких дій разом з нами. Відразу ми з’єдналися з цією групою і пішли на штурм УВС. Через дві години ми взяли УВС, ще через годину після цього – СБУ”, – додав він .
Однак, він одразу осікся, заявивши, що Росія його туди не посилала.
Гіркін пояснив також, що зараз не може повернутися на Донбас, щоб “не створювати військову опозицію”.