Студенти дослідили проблему йододефіциту на Франківщині (ФОТО)

Автор: Борис Марія

07 Кві, 2016 11:05

Поділитись публікацією
Студенти дослідили проблему йододефіциту на Франківщині (ФОТО)

5 квітня в ІФНМУ в рамках відзначення Дня фізіолога відбулася науково-практична конференція «Вплив довкілля на перебіг фізіологічних процесів». Студенти презентували цікаві доповіді, що ґрунтуються на проведених ними дослідженнях.

«Минулого року під час XIX з’їзду Українського фізіологічного товариства ім. П.Г.Костюка з міжнародною участю, – розповідає завідувач кафедри фізіології Наталя Воронич-Семченко, – вирішили відзначати День фізіолога в першу неділю квітня – на честь дня народження відомого англійського медика, основоположника фізіології та ембріології  Уїльяма Гарвея».

Так цьогоріч у всіх медичних вишах України відбулися «фізіологічні читання» у форматі різноманітних конференцій, семінарів тощо, інформують на сайті медуніверситету.

Під час науково-практичної конференції в ІФНМУ чимало студентів у своїх дослідницьких роботах приділили значну увагу проблемі йододефіциту на Прикарпатті. Тим паче науковці кафедри фізіології ІФНМУ займаються цією проблемою ще з 2002 року, зокрема впливом йододефіциту на структури і функції головного мозку. Відтоді на основі цієї тематики захищені одна докторська і три кандидатські дисертації.

Заступник старости університетського гуртка з фізіології студентка Степанія Варунків виступила з доповіддю про стан когнітивних функцій у дітей шкільного віку, які проживають у йододефіцитному регіоні.

«Метою мого дослідження було з’ясувати, яка ж роль йоду у психофізіологічному розвитку в прикарпатських школярів», – зазначає студентка. Для цього вона обстежила дітей різних вікових груп, які проживають у регіоні помірного йододефіциту (Верховинщина), легкого йододефіциту (Тисменицький район) та в Івано-Франківську. Як виявилося, рівень інтелекту дітей, що проживають у йододефіцитному регіоні дещо менший, ніж в однолітків.

До речі, дівчина кілька років тому на конференції в Донецькому національному медичному університеті представляла доповідь на фізіологічній секції та посіла перше місце.

Інший студент ІФНМУ Ярослав Синяк, торішній призер Всеукраїнської олімпіади з фізіології, розповів про взаємозв’язок між інтелектом та споживанням збагачених йодом продуктів у школярів Івано-Франківська. Студент протестував 75 учнів природничо-математичного ліцею м. Івано-Франківськ віком від 13 до 16 років. Згідно результатів досліджень юнака, за недостатності в організмі йоду в дітей спостерігався рівень інтелекту нижчий від норми.

Ярослав Синяк наголосив, що нормою щоденного вживання йоду для дітей до 6 років – 90 мкг, від 6 до 12 років – 120 мкг, для дорослих – 150 мкг і для вагітних жінок – 200 мкг.