Студенти франківського вишу стали призерами Кубка світу з гирьового спорту (ФОТО)

07 Чер, 2020 15:34

Днями у дистанційному форматі відбувся Кубок світу з гирьового спорту, а студенти Івано-Франківського національного медичного університету посіли призові місця.

Як розповідає тренер університетської збірної команди Заслужений майстер спорту України, старший викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії з курсом фізичного виховання Роман Михальчук, такий формат змагань є можливим завдяки тому, що гирьовий спорт не вимагає великих матеріальних ресурсів. Усе, що потрібно спортсмену — гирі і поміст.

За регламентом Кубка, усі учасники мали записати свої виступи на відео одним безперервним кадром. Спершу потрібно було зафіксувати зважування гирі, далі зважувався сам спортсмен, і тоді протягом 10 хвилин він виконував свою вправу. Відеозаписи надсилали організаторам змагань, а вони вже пересилали їх суддям для перегляду і фіксації результату.

Кожній категорії спортсменів були чітко виділені дні для виконання своїх вправ і надсилання результатів. У зв’язку з цим сам Кубок фактично тривав два тижні, 15-29 травня.

Студент п’ятого курсу ІФНМУ Олександр Шваб став срібним призером Кубка світу. У ваговій категорії до 80 кг (група Еліт) він виконав 55 підйомів довгим циклом двох 32-кілограмових гир.

Студентка другого курсу Софія Обаль посіла третє місце, у категорії понад 75 кг (група Аматори) вона ривком підняла 16-кілограмову гирю 103 рази.

Переможцем Кубка світу став Роман Михальчук, який виступив у ветеранській групі Майстри (вага до 80 кг). Його результат — 234 підйоми 24-кілограмової гирі за 10 хвилин.

На Кубку світу у складі команди виступив також брат Олександра Шваба Сергій, він став переможцем у групі Еліт, вага до 74 кг. Його результат — 118 підйомів 32-кілограмової гирі ривком.