Студенти-іноземці з медуніверситету вийшли на протест: обурені несправедливістю фінального іспиту (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

27 Тра, 2019 09:50

Поділитись публікацією
Студенти-іноземці з медуніверситету вийшли на протест: обурені несправедливістю фінального іспиту (ФОТО)

Вранці 27 травня іноземні студенти Івано-Франківського національного медичного університету під стінами головного корпусу вишу організували протестну акцію проти несправедливості при здачі іспиту КРОК-2.

Читайте також: Порошенко присвоїв прикарпатцям звання «заслужених» (ФОТО)

КРОК-2 – це фінальний ліцензійний іспит, який студенти складають по завершенню навчання. Суть проблеми в тому, кажуть протестувальники, що спочатку на сайті наголошували, щоб при підготовці студенти звертали увагу на питання по “Вакцинації” та “Профілактиці”.

Та в підсумку на екзамені було тільки одне питання з “вакцинації” та “профілактики”, але багато нових питань з “Гігієни”. Також було багато питань, яких не передбачали у методичці, відтак їх не вчили.
Студенти обурені, чому їх перевіряли по питаннях гігієни, водночас майже не було “клінічних” питань.

Студент шостого курсу Ісідор Одара каже, що він і інші студенти відчувають несправедливість. Окрім цьогорічної методики, вивчали екзаменаційні питання з 2005 року, але у п’ятницю майже всі були нові.

“Ми дуже переживаємо за це, бо якщо не здамо екзамен, то доведеться ще рік вчитися. Багато питань були з англійськими словами, які ми навіть не знаємо. Якщо ми не здаємо екзамен, то треба повертатися додому, робити візу і ще рік вчитися. Думаю, проблема у центрі тестування, а не в університеті. Ми вимагаємо, аби оцінку успішності знизили”, – сказав студент шостого курсу.

На зустріч зі студентами вийшла перша проректорка ІФНМУ Ганна Ерстенюк, інформує “Галка”.

“Питання, які входять до іспиту, вибирає центр тестування. Прошу записати номери питань, з якими ви не згідні, у деканат, і ми їх передамо у центр тестування. Якщо ці питання будуть визнані комісією невідповідними, це буде враховано при оцінюванні. Наші викладачі також проведуть аналіз запитань”,- сказала вона.

Ерстенюк наголосила, що запитання на екзамен визначає центр тестування, як і оцінює відповіді на них. Тому єдиний шанс вирішити проблему – боротися, аби сумнівні питання визнали некоректними, відповідно їх вилучать і зросте загальна оцінка за екзамен.

“Ваш результат – наш результат також, тому нам важливо вас підтримати, бо ми пройшли разом шість чи сім років, разом вчилися і давали вам знання”, – сказала Ерстенюк.

Ці слова студенти підтримали оплесками.

До слова, іноземні студенти вийшли на протести і в інших містах України.