Створення нових реабілітаційних відділень та залучення психологічної допомоги: в Івано-Франківській ОВА говорили про лікування військових (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

24 Лис, 2023 16:11

Поділитись публікацією
Створення нових реабілітаційних відділень та залучення психологічної допомоги: в Івано-Франківській ОВА говорили про лікування військових (ФОТО)

В Івано-Франківській ОВА місцева влада, нардепи, голови громад та медики з’ясували, які є наявні проблеми з наданням ефективних та якісних послуг з реабілітації військових та інших пацієнтів в області.

Читайте також: 104 прикарпатки отримали звання «Мати-героїня» (ФОТО, СПИСОК)

Про це пише «Галка» з Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України в Івано-Франківській ОВА.

На конгресі обговорили питання щодо лікування та реабілітації військових. Зокрема мова йшла про реабілітаційні відділення у лікарнях.

Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук зазначила, що Прикарпаття має усі необхідні складові для реабілітації людини: розгалужену мережу медичних закладів, безпечні умови перебування на території області. Також є сприятливі природні та кліматичні чинники.

“Метою нашої діяльності є допомога воїнам. Відновити фізичні та когнітивні функції. Адаптуватися до нових умов. Максималізувати загальний добробут захисників”, – розповіла Онищук.

Також голова ОВА додала, що медична допомога військових надається в рамках програми медичних гарантій у стаціонарних відділеннях 34 закладів охорони здоров’я області. Сьогодні у цих закладах охоплено 3137 військовослужбовців.

Зокрема на обговоренні йшлося про психологічну та ментальну реабілітацію військових.

“На сьогодні 54 заклади охорони здоров’я в області законтрактувалися з НЦЗУ за пакетом надання психологічної допомоги. 430 лікарів пройшли відповідну підготовку для надання базових психологічних послуг”, – розповіла Онищук.

За словами заступниці голови ОВА Людмили Сірко, реабілітаційна мережа на Івано-Франківщині вибудована так, щоб мати покриття по всій території області.

“21 заклад охорони здоров’я в області законтрактований за реабілітаційними пакетами програми медичних гарантій на загальну суму понад 142 мільйони гривень”, – розповіла Людмила Сірко.

Також заступниця голови ОВА додала, що в області планують розгорнути близько 600 ліжкомісць для пацієнтів на реабілітації. Зокрема, особлива увага приділяється кластерним лікарням, яких є 10.

Зокрема йдеться про те, що ОВА планує створити три нових реабілітаційних відділення у Бурштині, Верховині та Косові.