Створено технологію швидкісної зарядки мобільників без шкоди для батареї

Автор: Турій Роман

18 Aug, 2014 20:35

Поділитись публікацією
Створено технологію швидкісної зарядки мобільників без шкоди для батареї

Стартап Qnovo із Каліфорнії розробив технологію, здатну у 4 рази скоротити час зарядки смартфона. Зарядка сучасного мобільника протягом 15 хвилин забезпечує приблизно 1,5 години автономної роботи у режимі розмови, тоді як технологія Qnovo може збільшити цей час до 6 годин.

Як правило, для того щоб збільшити ємність акумуляторної батареї або скоротити час зарядки, виробники застосовують нові матеріали в її конструкції. Технологія ж Qnovo цього не вимагає, – інформує Дзеркало тижня.

Основна ідея технології полягає у спостереженні за робочими параметрами батареї в процесі зарядки і регулюванні швидкості зарядки шляхом зміни напруги, яка подається на контакти батареї.

Більш конкретні деталі в компанії не розкривають, але запевняють, що технологія вирішує відразу дві проблеми: повільної зарядки батареї та її деградації з часом. “Звичайний метод передбачає, що чим швидше ви заряджаєте батарею, тим коротшим стає термін її служби”, – кажуть у Qnovo, стверджуючи, що їхня технологія позбавлена цього недоліку.

Стартап має 5 патентів на свою розробку, і в даний час веде переговори з декількома виробниками смартфонів про її використання в нових моделях мобільних пристроїв. Генеральний директор Qnovo Надім Малуф розраховує, що перші смартфони з’являться у продажу в 2015 р. Технологія працює з будь-якою літієво-іонною батареєю, додав він.

За словами Малуфа, для роботи технології Qnovo необхідно помістити в операційну систему мобільного пристрою програмний код і оснастити пристрій чіпом Qnovo. Чіп невеликий – займає всього 9 мм2. Тому в компанії вважають, що з його інтеграцією у жодного вендора проблем не виникне.

Чіп знаходиться в електричному ланцюгу між мережним адаптером і батареєю. Він дозволяє виконувати перевірку параметрів батареї і адаптувати напругу 1 тис. разів на секунду. Крім того, чіп дозволяє обійти блокування параметрів зарядки акумулятора, яка встановлюється чіпсетами Qualcomm – досить поширеними у мобільній електроніці.

Можна обійтися і без чіпа Qnovo, але в цьому випадку технологія буде працювати набагато повільніше. Перевірка параметрів батареї і підлаштування напруги будуть виконуватися один раз на секунду, а не тисячу. Це дозволить збільшити швидкість зарядки в два рази у порівнянні зі стандартним значенням.

Варто відзначити, що технологія ефективна, поки батарея не буде заряджена приблизно на 85%, потім час зарядки різко збільшується. Однак Qnovo стверджує, що найчастіше користувачі не чекають повного заряду, тому це не так важливо.

Каліфорнійський стартап – не єдиний розробник методу підвищення швидкості зарядки акумуляторів. Аналогічна технологія є і Qualcomm. Вона називається Quick Charge і, за словами виробника, дозволяє заряджати гаджети на 75% швидше. Для її роботи необхідно використовувати спеціальні мережеві адаптери.