Сучасний прилад для діагностики слуху отримав франківський медуніверситет (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

10 Вер, 2020 13:20

Сучасний прилад для діагностики слуху отримав франківський медуніверситет (ФОТО, ВІДЕО)

Кафедра оториноларингології та офтальмології з курсом хірургії голови та шиї Івано-Франківського національного медичного університету отримала від благодійників систему отоакустичної емісії для забезпечення ранньої діагностики вад слуху.

Читайте також: Це лише початок: у франківському гуртожитку відремонтували блок кімнат (ФОТО)

Прилад закупили спільно Благодійна організація «БФ «КОЛО»» та волонтерська група «ЛП-69» в рамках проєкту «Почути світ». Вартість обладнання — 223 630 грн, йдеться на сайті вишу.

Прилад для реєстрації отоакустичної емісії — це автоматичний портативний аудіометр для обстеження слуху дітей різного віку, в тому числі новонароджених. Він дуже важливий, адже за статистикою, в Україні на кожну 1 тисячу новонароджених народжується п’ять дітей із дефектами слуху, із яких двоє мають вроджену глухоту.

«Коли глухоту виявляють у долінгвальному періоді, тобто до того моменту, коли дитина починає вимовляти перші звуки, тоді ефект від реабілітації стовідсотковий. Якщо цю реабілітацію проводити вже у післялінгвальному періоді, а це вже після трьох років, то дитина в такому разі здатна засвоїти 30-40 слів, не більше. Тому така реабілітація є досить умовною», – каже завідувач кафедри оториноларингології та офтальмології з курсом хірургії голови та шиї, головний оториноларинголог МОЗ України Василь Попович.

За словами медика, Прикарпаття є одним з кращих регіонів України за рівнем реабілітації глухих та слабочуючих дітей. А ось раннього скринінгу тут не проводили, бо не було чим. Такий апарат прикарпатські медики отримали вперше, і це значно полегшить лікарям проведення діагностики. Наразі це є єдина можливість вчасно виявити будь-які відхилення.

«Цей прилад дозволяє робити діагностику і планувати подальше лікування практично з перших днів життя. Івано-Франківськ був фактично єдиним містом, в якому не було цього приладу. Тому саме з Івано-Франківщини ми починаємо наш благодійний проєкт», – пояснює представниця ініціативної групи Ілона Поліщук.

За словами ректора ІФНМУ професора Миколи Рожко, такий апарат є великою допомогою для оториноларингологів, тому він не буде працювати виключно на кафедрі. Уже невдовзі ним тестуватимуть наявність слуху у новонароджених із груп ризику безпосередньо у пологовому будинку.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...