Суд і вимкнення світла: які неприємності чекають на боржників
10 Гру, 2020 16:40
Наступного року понад 7 000 прикарпатських домогосподарств можуть залишитись без світла. Саме стільки споживачів відмовляються платити за електроенергію під час карантину. Тож по його завершенні на всіх боржників чекає припинення електропостачання.
Читайте також: У "Прикарпаттяобленерго" відповіли на найчастіші питання споживачів
Розрахунки за спожиту електроенергію під час карантину ніхто не відміняв. Ігноруючи поточну оплату, клієнти лише накопичують борги за світло, що матиме низку негативних наслідків. Далеко не кожен, хто зараз зловживає відсутністю штрафних санкцій, зможе розрахуватись за світло одним платежем. А саме це потрібно буде зробити, щоб уникнути пені і вимкнення.
Сумарно проблемний борг прикарпатців за світло становить понад 27 млн. грн. Серед «лідерів» – місто Івано-Франківськ, Тисмениччина, Косівщина, Надвірнянщина, Яремче та прилеглі села. Приміром, кілька мешканців сіл Яремчанської міськради мають заборгованість більше 50 тис. грн.
«Зараз спостерігаємо дуже невтішну картину з розрахунками. Така ситуація є загрозливою для роботи постачальника, який повинен щоденно закуповувати електроенергію на потреби населення та підприємств області», – розповів директор ТОВ «Прикарпатенерготрейд» Олег Дацко.
Причину значної заборгованості енергетики пояснюють тим, що хтось сприйняв відміну штрафних санкцій на час карантину, як сигнал не платити за електроенергію взагалі. Тимчасова заборона на вимкнення населення зовсім не означає, що можна забути про рахунки за світло. Після карантину по області може прокотитись хвиля масових знеструмлень через заборгованість. Тоді, щоб відновити електропостачання, споживач змушений буде оплатити повністю борг, пеню і витрати на вимкнення та повторне підключення.
Негативні наслідки заборгованості відчули на собі пільгові категорії населення, які втратили субсидію. Адже навіть незначний борг розміром 340 грн і більше є причиною відмови у наданні пільг на житлово-комунальні послуги.
Окрім майбутнього знеструмлення, боржникам вже зараз загрожують судові позови. Справи споживачів з найбільшою заборгованістю електропостачальник передає до суду: 5622 клієнтів отримали досудові повідомлення. Після рішення суду споживач повинен буде не лише погасити борг, але й заплатити 10% від суми боргу виконавчій службі та понад 2 тис. грн судового збору. Крім того, в парламенті зареєстровано законопроєкт, який фактично прирівняє борг за комуналку до несплати аліментів. Таким чином, за виконавчими документами можна буде стягувати 50% з зарплатні боржника, обмежувати право виїзду за кордон та керування транспортним засобом.
«Наша компанія проти радикальних методів, однак деякі споживачі просто не лишають вибору. Ми повинні гарантувати клієнтам якісне та надійне електропостачання, яке напряму залежить від рівня розрахунків. Щоб вийти з боргової кризи, споживачеві передусім варто оплачувати поточні рахунки плюс частину боргу щомісяця, якщо немає можливості погасити весь. Такий крок буде сигналом, що клієнт готовий йти назустріч та позитивно вирішувати питання заборгованості. Також можна звернутись в центр обслуговування клієнтів свого району та укласти договір реструктуризації боргу», – підсумував Олег Дацко.
Енергетики нагадують, що оплачувати рахунки за світло потрібно щомісяця до 20 числа, аби уникнути заборгованості. Розраховуйтесь за електроенергію вчасно і крокуйте в новий рік без старих боргів!