Суд не визнав одіозного блогера Руслана Коцабу винним у державній зраді, але у в’язниці він сидітиме (ФОТО+ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

12 May, 2016 12:08

Суд не визнав одіозного блогера Руслана Коцабу винним у державній зраді, але у в’язниці він сидітиме  (ФОТО+ВІДЕО)

Івано-Франківський міський суд завершив розгляд справи та виніс вирок Руслану Коцабі.

Читайте також: Третина суддів Апеляційного суду Франківщини недоброчесні - активісти

Сьогодні, 12 травня, в міському судді відбулося останнє засідання у розгляді справи одіозного франківського блогера Руслана Коцаби.

Почути вирок прийшли десятки місцевих журналістів та представників центральної преси, громадські активісти, інформують кореспонденти “Галки” з місця події.

Перед оголошенням вироку Коцаба заявив, що якщо його, як журналіста, визнають винним, то це означатиме початок тоталітаризму у країні. Він вважає, що його показово принижують, адже він не вчинив кримінальний злочин, а лише хотів попередити людей про те, що відбувається у зоні АТО.

Після цього колегія суддів почала більш ніж годинне зачитування вироку. Зокрема суд вважає, що Коцаба в якості журналіста працював однобоко та маніпулятивно. Однак суд вважає недоведеними дані про те, що російські ЗМІ, де з’являвся Коцаба, належать до російської влади. Також суд вважає, що Коцаба таки надав іноземним ЗМІ матеріали для підривної діяльності проти України, але сам такої діяльності не вчиняв. Разом з тим суд вважає, що обвинувачення не надало доказів, що Коцаба не мав права коментувати події в Україні, зокрема і іноземним ЗМІ.

Тож суд не побачив ознак державної зради у словах Коцаби, а лише користування правом свободи слова. Також Феміда не вважає злочином те, що Коцаба отримав акредитацію ЛНР.

В підсумку суд відкинув обвинувачення Коцабі у держзраді.

Разом з тим суд вважає, що обвинувачений знав, що не може бути мобілізованим. А його звернення до Президента з заявою про відмову від мобілізації суд визнав перешкоджанням діяьності Збройних сил України.

В підсумку – винен за ч1. ст 114 (перешкоджання ЗСУ) і позбавлення волі на три роки 6 місяців. Оскільки Коцаба сидів у СІЗО від лютого минулого року, йому зарахували день ув’язнення в СІЗО за два дні призначеного покарання. Скасували арешт коштів але стягнули на користь держави 4 795 грн витрат на судові експертизи.

Після оголошення вироку Коцаба завив, що буде оскаржувати вирок, бо вважає себе повністю невинним. Однак хоче, аби тепер судили прокурора, який хотів для нього 13 років в’язниці.

Згідно так званого Закону Савченко, Коцаба сидітиме у тюрмі ще 12 місяців.


Live streaming video by Ustream

Частково обгрунтування рішення дивіться у прямій мові головуючої судді Зеленко та Деркач.

Такий вирок за ніч не пишуть. Свідків нагнули“, – написав під час більш ніж годинного зачитування вироку Коцаба на листку.


Live streaming video by Ustream

Як повідомляла “Галка”, в середині січня 2015 року СБУ взялось за перевірку заклику місцевого громадського активіста Руслана Коцаби відмовитися від мобілізації.

Вже  7 лютого 2015 року після семигодинного обшуку в помешканні Коцаби його було взято під варту.

Блогера обвинувачували в державній зраді та перешкоджанні діяльності ЗСУ, згідно якої передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

В суді захищати інтереси Коцаби разом з франківським адвокатом Ігорем Слимою зголосилась одіозна Тетяна Монтян.

Долю Коцаби вирішувала колегія суддів у складі судді Деркач, Зеленко та Болюк, згодом, у січні 2016 року суддю Болюк замінив суддя Лазарев.

За більше року судових слухань в суді виступили 43 свідки, матеріали справи склали шість томів.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry