Суд не знайшов ні постраждалих, ні винних у падінні липи на Шевченка

Автор: Застава Максим

17 Кві, 2024 08:49

Поділитись публікацією
Суд не знайшов ні постраждалих, ні винних у падінні липи на Шевченка

Івано-Франківський міський суд не став на бік користувача автівки, яка постраждала від падіння липи на вулиці Шевченка.

Відповідне рішення, яке є в розпорядженні “Галки“, суд ухвалив третього квітня.

Нагадаємо, 16 червня 2023 року по вулиці Шевченка липа впала на проїжджу частину. Дерево пошкодило припаркований автомобіль – “Opel Astra”. За результатом експертизи, автівка дістала пошкоджень на майже 350 тисяч гривень.

Відшкодування чоловік, який користувався вказаним авто, мав намір відсудити у комунального підприємства “Центр розвитку міста на рекреації”, на балансі якого є вулиця Шевченка.

Водночас у КП зазначають, що автівка була припаркована на пішохідній зоні, а відповідно — із порушенням.

“Подіям, на які посилається позивач, передували його власні неправомірні дії”.

Разом з тим у Центрі додають, весняний огляд, проведений 21 квітня 2023 року, показав, що зокрема вказане дерево не виглядало аварійним. Та через значні опади 16 червня воно впало.

“Липа, яка є м’якою породою деревини, набрала вологи й внаслідок значного збільшення ваги її скрутило, й дерево впало. Тобто падіння відбулось внаслідок складних погодних умов”.

Втім з комунальниками не погодилися у гідрометцентрі: “у момент падіння дерева погодні умови не підпадали під обставини непереборної сили”.

Представники ж міськради та КП у суді запевнили, що ні мерія, ні підприємство не є балансоутримувачем зелених насаджень. Відповіді про те, у кого на балансі зокрема вказане дерево — суддя не отримав. Як не отримав і відповіді на питання щодо правомірності володіння чи користування позивачем автівкою.

У підсумку, у справі позивач не довів, що він є особою, яка має право на відшкодування. Водночас й не доведено, що визначені в позові відповідачі у справі зобов’язані відповідати за завдану шкоду.