Суд покарав позбавленням волі сержанта, який відмовився їхати на полігон

Автор: Людмила Баран

16 Aug, 2014 18:34

Поділитись публікацією
Суд покарав позбавленням волі сержанта, який відмовився їхати на полігон

Сержанта засудили на три роки позбавлення волі за невиконання наказу військового командира відправитися з військової частини у Делятині на полігон у Сторожинці Чернівецької області.

15 серпня Надвірнянський районний суд розглянув кримінальне провадження щодо військовослужбовця – сержанта за призовом під час мобілізації військової частини польова пошта В0120. Він обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ст.402 ч.1 КК України (Непокора), пише Надвірнянська правда.

В судовому засіданні встановлено, що обвинувачений у період 2002-2003 роках проходив строкову військову службу у Збройних Силах України на різних посадах, де прийняв військову присягу на вірність Українському народові.

17 травня 2014 року підсудній був призваний Івано-Франківським міським військовим комісаріатом на службу. Відповідно до наказу командира військової частини, його призначили на посаду гранатометника відділення охорони вказаної військової частини.

Під час проходження військової служби сержант порушив військову дисципліну – умисно не виконав наказ командира військової частини.

Так, відповідно до наказу командира військової частини, підполковника за №5 від 25 травня 2014 особовий склад цієї військової частини, в тому числі і сержант, зобов’язані були здійснити переміщення автомобільним транспортом у кількості 58 одиниць за маршрутом Делятин – Коломия – Чернівці – Сторожинець в полігон “Прибан”.

Вимоги цього наказу до сержанта доведені на вечірньому шикуванні 25 травня у військовій частині у Делятині. Однак, сержант  наказ не виконав, на полігон “Прибан” не вибув, а залишився у розташуванні військового містечка.

Сержант у  вчиненому щиро розкаявся, попросив його суворо не карати та запевнив суд що подібного більше не повторить.

Враховуючи викладене, суд визнав сержанта винуватим у вчиненні злочину передбаченого ст.402 ч.1 КК України (Непокора) і призначив йому покарання – три роки позбавлення волі. Засудженого звільнено від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком один рік.