Суд скасував припис Департаменту архітектури, яким мерія начебто вимагала розісклити колонаду готелю “Дністер”

Автор: Вадим Войтик

20 Nov, 2023 10:30

Поділитись публікацією
Суд скасував припис Департаменту архітектури, яким мерія начебто вимагала розісклити колонаду готелю “Дністер”

Суд визнав протиправним та скасував Припис Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради про усунення порушень законодавства у сфері охорони культурної спадщини. У документі чиновники зобов’язували власників готелю “Дністер” розісклити колонаду.

Про це йдеться у рішенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду, яке є в розпорядженні редакції. 

Як писала “Галка”, під тиском громади та управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА 27 червня Департамент архітектури Франківська видав документ, яким зобов’язав власників “Дністра” демонтувати вітражні конструкції колонади.

У приписі за підписами директора департаменту Ореста Кошика та головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака від власниці готелю вимагалося “усунути порушення шляхом відновлення пам`ятки, зокрема, розісклити міжколонний простір на рівні першого поверху та відновити загальнодоступну галерею до попереднього вигляду” упродовж 14 календарних днів.

На думку суду, оскільки м.Івано-Франківськ віднесено до Списку історичних населених місць України, то відповідний виконавчий орган Івано-Франківської міської ради, як спеціально уповноважений орган охорони культурної спадщини, повинен бути утворений місцевою радою за погодженням з Міністерством культури та інформаційної політики України.

При цьому відділ охорони культурної спадщини міста має мати окреме положення, а посада очільника теж має погоджуватися з органом охорони культурної спадщини вищого рівня.

Крім того, суд виявив, що припис було видано на бланку Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківська, який перебуває в процесі припинення (ліквідації, – ред.). Натомість зараз діє Департамент містобудування та архітектури.

Також суд встановив інші порушення під час здійснення чиновниками департаменту огляду готелю “Дністер” та складання припису. 

З огляду на ці аргументи припис визнано протиправним та скасовано.

Після так званої “реставрації” 16 жовтня на місці Івано-Франківського готелю “Дністер” розпочав роботу готель “Nadiya Palace”. Всю історію “битви за готель” ви можете прочитати за посиланням.

Читайте також: «Це рагульство у квадраті» – Юрій Андрухович жорстко пройшовся по готелю «Дністер» (ВІДЕО)