Суд у Нідерландах засудив Гіркіна до довічного ув’язнення за збиття Боїнга

Автор: Вадим Войтик

17 Лис, 2022 18:01

Поділитись публікацією
Суд у Нідерландах засудив Гіркіна до довічного ув’язнення за збиття Боїнга

Окружний суд Гааги, що розглядає справу про збиття авіалайнера MH17, заочно засудив до довічного ув’язнення Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка та доручив забезпечити їхній арешт.

Також обвинувачені мають виплатити компенсацію родичам загиблих у розмірі 16 мільйонів євро. Четвертого, громадянина РФ Олега Пулатова, повністю виправдано. На оголошення вироку були присутні адвокати Пулатова; решта обвинувачених, як повідомив суддя, були «повідомлені» про нього.

Слідство перед початком процесу вела Об’єднана міжнародна група, до якої входили представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України. Фахівці дійшли висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», що належить 53-й бригаді ППО російських збройних сил, що базується у Курську. Бук прибув на територію самопроголошеної ДНР в ніч перед катастрофою літака і незабаром після пуску ракети був відправлений назад. Ракету було запущено з району села Первомайське, яке знаходилося під контролем ДНР.

Слідство також розглядало альтернативні версії катастрофи. Серед них — атака українського військового літака, вибух на борту, попадання ракети ППО чи постріл із «Бука», що належить Україні. У кожному випадку, за твердженням прокуратури, було зібрано достатні докази їхньої неспроможності; вони були представлені суду.

Жоден з обвинувачуваних не був присутній на засіданні. Це означає, що прокуратура має право оголосити їх у міжнародний розшук.

Читайте також: Терорист Гіркін ввів у Донецьку воєнний стан і комендантську годину

Теги: