Суд вдруге скасував визнання Вірастюка обраним депутатом

Автор: Турій Роман

24 May, 2021 09:35

Поділитись публікацією
Суд вдруге скасував визнання Вірастюка обраним депутатом

Верховний Суд у справі N9901/173/21 за позовом кандидата Олександра Шевченка до Центральної виборчої комісії скасував протокол ЦВК від 19 травня 2021 про встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України в окрузі 87 та визнання Василя Вірастюка обраним депутатом.

Читайте також: Гарячий сніг: голий Олександр Шевченко гартував тіло і душу (ВІДЕО 18+)

Відповідне рішення прийнято у неділю, 23 травня.

Про це “Галку” інформує “ОПОРА”.

Крім того, вказаною постановою Суд скасував пункти 1 та 2 Постанови ЦВК від 19 травня, якою визнано недійсним голосування на 6 проблемних дільницях, де під час перерахунку бюлетенів виявлено менше голосів за Олександра Шевченка, ніж у первинних протоколах дільничних виборчих комісій.

Вказана постанова Верховний Суд ухвалив як суд першої інстанції. У разі подання апеляції Центральною виборчою комісією або командою кандидата Василя Вірастюка, справу переглядатиме Велика Палата Верховного Суду як суд апеляційної інстанції. Рішення Великої Палати буде остаточним.

Нагадаємо, що на виконання рішення судів Центральна виборча комісія визнала недійсним голосування на 6 виборчих дільницях та встановила результати без врахування результатів на цих дільницях, склавши новий протокол з поміткою «Уточнений» та визнавши кандидата від «Слуги народу» Василя Вірастюка обраним депутатом. Таким чином, 3189 голосів виборців не підлягали врахуванню.

Як відомо, про перебіг виборів на Прикарпатті днями висловився президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: Впевнений, що Вірастюк переміг, а з Шевченком приїхали 200 людей зі зброєю, – Зеленський прокоментував вибори на Прикарпатті

На думку ОПОРИ, найдемократичнішим способом розв’язання проблеми могло б стати політико-правове рішення про проведення повторних виборів, відповідальність за яке на себе повинен взяти український парламент. Усі інші варіанти не дозволяють переконливо визначити дійсне волевиявлення громадян і не забезпечують належну суспільну довіру до результатів голосування.