В Івано-Франківському міському суді 28 липня відбулася зустріч його голови Тараса Антоняка, Василя Королика – засудженого у справі щодо скоєння ДТП – та представників громадськості.
Читайте також: У Франківську вшанували пам'ять жертв Голодоморів і загиблих під час війни (ФОТО)
Василь Королик ініціював цю зустріч, повідомивши, що має важливі докази корупційних схем в Івано-Франківському суді. Він представив “нововиявлені обставини” у своїй справі, судова тяганина щодо якої триває вже чотири роки.
30 липня 2010 року травмовано 60-річного Ігоря Луцика. Справу відтоді розглядали в судах різних інстанцій, востаннє – у вищому спеціалізованому суді. Василя Королика – водія автомобіля, з яким зіткнувся велосипедист – на два роки позбавили водійських прав і засудили до громадських робіт. Також, згідно з вироком, він повинен виплатити постраждалому більше 50 тис гривень компенсації.
Водій сподівався, що більшу частину суми вдасться сплатити за рахунок полісу страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. Суддя відхилила клопотання про це. Потерпілий не звертається до страхової компанії. Василь Королик припускає, що це – через недостовірність доказів тривалої хвороби велосипедиста після ДТП. Суд докази Ігора Луцика прийняв, і на їх підставі виніс рішення.
Василь Королик на зустріч 28-го липня приніс довідку з міської поліклініки № 3 про те, що Ігор Луцик не лікувався в ній більше трьох днів. Довідка суперечить висновку, що постраждалий був непрацездатним впродовж тривалого часу, що він заслуговує на матеріальну компенсацію. За словами Королика, судді відмовляються поновити розгляд цієї справи з нововиявленими обставинами. Він вважає, що в суді діють корупційні схеми і піднімає питання про недовіру Тарасові Антоняку, його заступниці Наталії Деркач та іншим суддям.
Тарас Антоняк сказав, що Василь Королик вже тричі був у нього на прийомі. Голова міського суду заявив, що це питання не входить до його повноважень і після переобрання на посаду він не брав на себе відповідальності за окремих працівників.
“Я не обіцяв контроль за суддями, бо це неможливо. Голова суду не може контролювати суддів, він відповідальний за організацію роботи суду і єдність судової практики, – наголосив Тарас Антоняк, – Нововиявлені обставини у 95% заяв не знаходять підтвердження. Є рішення суду, яке набрало своєї сили. Якщо вища судова інстанція дала свою оцінку, то це не питання до голови міського суду. Я не буду давати свою ревізію”.
На зустрічі в суді Івано-Франківська виступив також постраждалий Ігор Луцик. Він пояснив, що після операції дійсно не затримувався в медичному закладі, але лікуватися доводилося довгий час. Він різьбяр за професією, і після травми був змушений працювати однією рукою, що негативно вплинуло на його роботу. Ігор Луцик також поскаржився, що водій зразу після аварії запропонував йому 500 доларів. Водночас Василь Королик стверджує, що потерпілий вимагав у нього 3 тис доларів. Прозвучало також багато інших взаємних обвинувачень.
Також у суді був присутній громадський активіст Роман Островський. Він попрохав Василя Королика не зворохоблювати населення повідомленням про недовіру до суддів і не називати себе громадським активістом у випадку, коли йдеться про його власну справу, а не про відстоювання більш актуальних нині інтересів громадськості.
Василь Королик сказав, що займається не лише своїми, але й справами відновлення справедливості у суді, що стосуються інших людей. Власну ж судову історію він планує продовжити, заявив, що звертатиметься до міліції та прокуратури.