Крига скресла: суди області прийняли 21 виправдовувальний вирок

Автор: Турій Роман

25 Гру, 2014 14:18

Поділитись публікацією
Крига скресла: суди області прийняли 21 виправдовувальний вирок

За період 2013 року – 9 місяців 2014 року місцевими судами області постановлено 21 виправдовувальний вирок.


Про це “Галці” повідомили у Апеляційному суді області.
Основна причина ухвалення місцевими судами області виправдовувальних вироків та зміни або скасування даних вироків апеляційної інстанції – недоведеність участі обвинуваченого (підсудного) у вчиненні злочинів.
Підставою для скасування були неповнота та односторонність судового розгляду, порушення вимого процесуального закону, порушення прав потерпілих та грубі порушення вимог кримінально-процесуального закону.

Суть виправдовувального вироку полягає у встановленні судом невинуватості особи у скоєнні злочину чи кримінального правопорушення, інкримінованого їй органом досудового розслідування. Виправдовувальний вирок повністю відновлює всі права особи і негайно скасовує всі обмеження, які до неї застосовувались. Коли виправодовувальний вирок набирає законної сили, він має обов’язково, беззаперечно і неухильно виконатись.Підсумовуючи практику ухвалення місцевими судами Івано-Франківської області виправдовувальних вироків у кримінальних справах та кримінальних провадженнях можна сказати, що на сьогоднішній день кількість ухвалення судами області виправдовувальних вироків є незначною у порівнянні з кількістю ухвалених судами обвинувальних вироків.
Треба зазначити, що майже всі ухвалені місцевими судами виправдовувальні вироки за 2013 рік – 9 місяців 2014 року були оскаржені до апеляційної інстанції.