Суди з неповнолітніми у Івано-Франківську проходитимуть в спеціальному інтер`єрі (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

10 Dec, 2014 16:25

Поділитись публікацією
Суди з неповнолітніми у Івано-Франківську проходитимуть в спеціальному інтер`єрі (ФОТО)

У Івано-Франківському міському суді пройшло відкриття першої в Україні спеціалізованої зали із розгляду кримінальних справ, учасниками яких є неповнолітні особи.

Читайте також: У Франківську вартові правосуддя склали присягу (ФОТО)

Як розповів журналістам Тарас Антоняк, голова міського суду, практика створення подібних судових зал, яка у Івано-Франківську здобула назву “Зала дружня до дитини”, перейнята з Канади. Крім того, в місті кімнату для засідань у справах неповнолітніх створено за допомогою та сприянням канадських колег.

“Мета цієї зали в тому, щоб проводити судові засідання у справах неповнолітніх з мінімальним травматизмом для дитини. Тут враховано усе: від кольору стін до розташування меблів. Є дистанційна кімната для допитів, котра дозволяє допитувати неповнолітнього не безпосередньо в залі засідань, а дистанційно, в кімнаті, де створять належні умови для перебування дитини” – розповів суддя у справах неповнолітніх в міському суді Лев Кишакевич.

Судді також зазначили, що в залі немає і не буде клітки для обвинуваченого, оскільки ціль не втому, щоб засудити дитину, а щоб зрозуміти її і, можливо, сприяти її виправленню.

“У кімнаті для допитів ми плануємо створити інтер`єр, який би допоміг дитині вільніше себе почувати в суді, не залежно від того, чи дитина потерпілий, чи звинувачуваний” – додав Тарас Антоняк.