Судове провадження щодо псевдоволонтера Віталія Хемича зупинили – його мобілізували до ЗСУ

Автор: Зелінська Тетяна

26 Жов, 2023 08:42

Поділитись публікацією
Судове провадження щодо псевдоволонтера Віталія Хемича зупинили – його мобілізували до ЗСУ

25 жовтня Калуський міськрайонний суд призначив продовження розгляду справи про незаконне використання благодійних пожертв Віталієм Хемичем. Проте засідання не відбулося, рідні обвинуваченого надали документи про мобілізацію Хемича до ЗСУ.

Про це інформує “Галка” з посиланням на “Вікна”.

Раніше свої показання суду надали потерпілі, наступним етапом розгляду справи мали стати дебати сторін обвинувачення і захисту. Їх вже кілька разів переносили. Так, засідання, яке мало відбутися 3 жовтня, не відбулося, оскільки не прибули обвинувачений та його захисник. Тоді стороною захисту було подано довідку з Калуської ЦРЛ, яка свідчила про те, що з 1 жовтня Віталій Хемич перебував на стаціонарному лікуванні у цьому закладі.  На засідання, яке призначили на 16 жовтня Віталій Хемич вже з’явився, однак дебати не відбулися, оскільки адвокат подав заяву про розірвання договору з обвинуваченим. Тож йому дали час на пошук нового адвоката та ознайомлення останнього з матеріалами справи.

25 жовтня у залі суду не було ні Віталія Хемича, ні його нового адвоката. Як повідомила суддя Олександра Кардаш, родичі обвинуваченого надали суду копії документів, які засвідчують, що Віталій Хемич мобілізований у військову частину з подальшим направленням для проходження базової загальновійськової підготовки до навчальної частини Збройних Сил України.

У разі якщо обвинуваченого мобілізовано за призовом суд зупиняє провадження до звільнення його з військової служби. З клопотанням про зупинення провадження звернулася прокурор і його було задоволено судом.

Як писала “Галка”, Віталій Хемич з травня по серпень 2022, позиціонуючи себе волонтером, через соцмережі збирав гроші нібито для допомоги Збройним силам України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Він збирав пожертви на особисті банківські рахунки для придбання автомобілів, приладів нічного бачення, безпілотників, тепловізійних прицілів та інше.

23 вересня 2022 року у Калуському міськрайонному суді обрали міру запобіжного заходу для Віталія Хемича. Суд вирішив взяти чоловіка під варту із можливістю внесення застави у 198 480 гривень.

28 вересня 2022 року Віталій Хемич вийшов із СІЗО після внесення застави у сумі 198 480 гривень. Також підозрюваний відшкодував ошуканим понад 1 млн 400 тис. гривень.