Суперкомпоненти для відновлення шкіри — розкриваємо секрети краси
19 Жов, 2023 17:21
Лущення, сухість, тьмяність і пігментація — основні проблеми, з якими спеціально підібраний догляд має активно боротися восени та взимку. Якщо хочете знати, які компоненти є обов’язковими у складах ваших засобів з настанням холодів, читайте у статті.
У зв’язку зі зміною температури повітря і впливом холодного вітру в осінні місяці сильно стоншується епідермальний бар’єр шкіри. Пошкоджена гідроліпідна мантія не може повноцінно виконувати свої захисні функції, що проявляється у вигляді сухості, лущення та підвищеної чутливості.
У домашній догляд необхідно додати засоби, які відновлюють бар’єрні функції і знижують трансепідермальну втрату води, тим самим перешкоджаючи випаровуванню вологи з поверхні шкіри. Ці засоби мають щільнішу консистенцію, ніж легкі зволожувальні креми, оскільки в їхньому складі містяться цераміди та тригліцериди. Ще в складі потрібно шукати лінолеву, ліноленову та олеїнову жирні кислоти.
Також не можна залишити поза увагою зміни, пов’язані з початком опалювального сезону — повітря в приміщеннях стає сухішим. У таких умовах шкіра швидко починає віддавати власну вологу. Для запобігання її випаровуванню бажано використовувати зволожувачі повітря в приміщенні, а в домашньому догляді — засоби зі зволожувальними агентами.
Усі необхідні компоненти легко знайти в продуктах французького бренду Bioderma, який пропонує ефективні рішення для очищення, відновлення та підтримання молодості. На https://eva.ua/ua/brnd-83668/ ви можете підібрати відповідні засоби та скласти повноцінну програму догляду. А тепер розглянемо, без яких компонентів не обійтися ослабленій шкірі з порушеним захисним бар’єром.
Гіалуронова кислота
Коли йдеться про зволоження шкіри, на думку відразу спадає гіалуронова кислота. Саме її низькомолекулярна форма здатна проникати в глибокий шар шкіри та, як губка, утримувати молекули води. У складі косметичних засобів знайти її можна під назвою Sodium Hyaluronate. Потрапляючи в шкіру, ця молекула подає фібробластам сигнал про те, що необхідно синтезувати власну гіалуронову кислоту, і в такий спосіб стимулює поповнення ресурсів шкіри. Однак слід пам’ятати, що в умовах зниженої вологості в приміщенні засоби на основі гіалуронової кислоти починають віддавати вологу в довкілля. Для створення вологозахисного шару поверх зволожувальних сироваток необхідно наносити ліпідовідновлювальний крем.
Ретинол і відлущувальні кислоти
Осінньо-зимовий період і відсутність активного сонця чудові тим, що ми, нарешті, маємо можливість без страху використовувати засоби з ретинолом і відлущувальними кислотами.
Ретинол — номер один на сьогодні серед антивікових компонентів у косметиці. Він забезпечує оновлення шкіри, стимулює поділ клітин базальної мембрани, а також є потужним інгредієнтом для освітлення пігментації та вирівнювання тону шкіри. Застосовувати ретинол у високій концентрації рекомендується в період мінімальної сонячної активності. Також важливо пам’ятати й про використання засобів із SPF. Ретинол у продукти додають у різних концентраціях. Починати знайомство з цим компонентом завжди краще з низьких значень — 0,2–0,3 %, щоб дати шкірі можливість адаптуватися. Рекомендується підбирати засоби з ретинолом разом із лікарем-косметологом.
Відлущувальні кислоти — речовини, які забезпечують хімічну ексфоліацію і рівномірне оновлення рогового шару шкіри. Усі кислоти діляться на AHA (до них належать фруктові, молочна, гліколева) і BHA — саліцилову кислоту. Кислотовмісні засоби, на відміну від ретинолу, меншою мірою впливають на чутливість шкіри до ультрафіолету. Проте в сонячний період їх застосування бажано обмежити. Продукти з високою концентрацією активних компонентів — сироватки, ампули, домашні пілінги — ідеально підходять для використання в осінньо-зимовий період.
Антиоксиданти та вітаміни
Якщо влітку ваша шкіра була під впливом активної інсоляції, відновити пошкоджені клітини допоможуть антиоксиданти. Вони пригнічують активність вільних радикалів і перешкоджають пошкодженню міжклітинних ліпідів, а також колагенових та еластинових волокон. Антиоксиданти, які найчастіше можна побачити в складі косметики, — це вітамін С у формі L-аскорбінової кислоти, вітамін Е, ферулова кислота, ресвератрол.
ПРОМО