Святий Миколай в образі воїна: у Франківську представили виставку малюнків від діток зі спецшкіл та інтернатів (ФОТО) 

Автор: Соня Грейда

13 Nov, 2023 16:40

Поділитись публікацією
Святий Миколай в образі воїна: у Франківську представили виставку малюнків від діток зі спецшкіл та інтернатів (ФОТО) 

Мальтійська служба допомоги організувала в Івано-Франківську виставку малюнків діток з особливими потребами. Цьогоріч окрім закладів, якими мальтійці опікувались роки, участь беруть ще й інтернати, які через війну переїхали до Франківська.

Читайте також: Всіх охочих кличуть на зустріч з франківським реставратором Валерієм Твердохлібом (РЕЄСТРАЦІЯ)

Про це «Галка» пише з місця події.

Співорганізаторка виставки Марта Бринзей розповідає, що після року перерви вони вирішили відновити акцію з дитячими малюнками. Її мета – більше розказати про проєкт «Святий Миколай іде до сиріт». Ще одна причина, чому мальтійці вирішили зробити цю виставку – це власне малюнки від дітей. 

Кожен може прийти і подивитися, що зараз турбує дітей, побачити певний меседж від них. Про що думають діти, що їх турбує, що вони хочуть і як вони собі уявляють Миколая. 

«Цього року, якщо подивитися на малюнки, то багато хто намалювали Миколая в образі воїна. Або Миколая і збоку воїн, який захищає Миколая, чи подарунки, чи захищає дитину. Це насправді для нас дуже цінно, бо діти переживають це все, так само як і дорослі. Вони у цьому всьому живуть. Особливо категорія дітей, які проживають в дитячих будинках», – каже Марта.

На виставку завітав франківський художник-реставратор Валерій Твердохліб. Він поділився, що акції за участі дітей викликають у нього повагу:

“Зараз такі дитячі акції доволі поширені. Дуже тішить, що діти малюють, творять. Потім ці малюнки отримають наші воїни на фронті. Це їх надихає, гріє і дає мотивацію для багатьох звершень. Тому така акція викликає тільки повагу”, – ділиться Валерій.

Цьогоріч мальтійці обрали 40 найкращих малюнків і зробили альбом на фейсбук-сторінці, де люди можуть проголосувати за найкращий малюнок «Лайком». 25 листопада оберуть переможців, які отримають мистецькі подарунки.

Виставки проходитимуть на трьох локаціях:

  • у “Бастіоні” – 13 листопада з 15:00;
  • У Франківському драмтеатрі – 14 листопада з 11:00;
  • У “Промприладі”. 

На кошти, зібрані в рамках акції «Святий Миколай іде до сиріт», для спеціальних шкіл та інтернатних закладів буде придбано речі першої необхідності.  

Звертайтеся за адресою:

Івано-Франківськ, вул. Лесі Українки, 1 (навпроти Катедрального Собору)

Тел.:(0342) 55-26-44,    +380503382333

Розрахунковий рахунок:

Отримувач: БО ”Мальтійська Служба Допомоги”

Код ЄДРПОУ 25683158

в Приватбанку

IBAN UA89 305299 0000026009025500954

Картка ПРИВАТБАНК 5169335101336010

з приміткою “Акція Миколай”. Без ПДВ.