Світ відзначає День Нельсона Мандели

Автор: Турій Роман

18 Jul, 2014 12:15

Поділитись публікацією
Світ відзначає День Нельсона Мандели

Щорічно 18 липня відзначається Міжнародний день Нельсона Мандели. Фонд колишнього президента Африки закликає витратити годину з цього дня на добрі справи.

Нельсон Роліхлахла Мандела – був першим чорношкірим президентом Південно-Африканської Республіки. У період існування апартеїду він був одним з найвідоміших активістів у боротьбі за права людини, за що 26 років провів у в’язниці. У 1990 році правозахисник був звільнений з ув’язнення, а в 1993-му удостоївся Нобелівської премії миру.

Резолюція Генеральної асамблеї ООН, яка встановила дату свята в листопаді 2009 року , визнає життєві цінності Нельсона Мандели і його віддане служіння людству в області врегулювання конфліктів, міжрасових відносин, поширення та захисту прав людини, у справі примирення, у забезпеченні гендерної рівності, прав дітей та інших незахищених груп населення, а також покращення становища бідних.

Щороку в День Нельсона Мандели в різних політичних установах всього світу проводяться різноманітні заходи. Організовуються дебати і тематичні читання, проходять покази фільму “Нескорений”, присвяченого південноафриканському президенту, влаштовуються концерти етнічної музики, відкриваються фотографічні та історичні експозиції.

Фонд Нельсона Мандели закликає в рамках святкування цього Дня витратити 67 хвилин (по одній хвилині за кожен рік громадської діяльності Мандели), щоб допомогти іншій людині, зробити в цей день щось добре і важливе: допомогти нужденним і знедоленим, позайматися з дитиною, подоглядати за навколишнім середовищем або надати волонтерську чи благодійну допомогу.