«Свобода» просить дати правову оцінку діям перевізників

Автор: Турій Роман

16 May, 2014 11:28

Поділитись публікацією
«Свобода» просить дати правову оцінку діям перевізників

Заява депутатів від фракції ВО «Свобода» в Івано-Франківській міській раді

Івано-Франківська міська рада не маючи прямого впливу на визначення перевізників, які здійснюють обслуговування міських пасажирських маршрутів, завжди намагається прислуховуватись до позиції мешканців міста і контролювати дану галузь. Сьогодні в Івано-Франківську фактично мала місце надзвичайна ситуація щодо роботи громадського транспорту з боку приватних перевізників: абсолютно безпідставно міські маршрутні автобуси  припинили свою роботу. У зв’язку із цим фракція ВО «Свобода» в міській раді звертається до виконавчого комітету та профільних служб з вимогою дати правову оцінку ситуації, що склалася. Зокрема, визначити чи були юридичні підстави для зупинки руху пасажирських транспортних засобів. У разі, якщо виявиться, що з боку приватних перевізників мало місце порушення умов договору на перевезення – вимагаємо розірвати договір з такими підприємцями та терміново оголосити новий конкурс на перевезення пасажирів.

Ми розуміємо та усвідомлюємо потребу зміни умов договору у зв’язку із підвищенням цін на пальне, здороження запчастин та технічного обслуговування транспортних засобів. Але самовільно оголошений бойкот з боку перевізників, в результаті якого звичайні мешканці міста стали заручниками ситуації, вважаємо неприйнятним та неприпустимим. Ми закликаємо перевізників, виконавчий комітет та міського голову до діалогу і наголошуємо, що  підняття цін за проїзд має, зокрема, супроводжуватися кардинальною зміною якості надання послуг. Пасажирів не задовольняє ані самовільне порушення графіку маршруту з боку водіїв, ані брудні салони в автобусах та мікроавтобусах, хамство водіїв, тютюновий дим під час «перекуру» водія за кермом. Вважаємо, що нова ціна зі сторони приватних перевізників повинна викликати адекватну реакцію і прямо вплинути на якість надання ними послуг.

Сподіваємося, що діалог виконавчих служб і перевізників дозволить прийняти зважене рішення, яке буде працювати на інтереси громади міста.