«Свободівці» вшанували пам’ять прикарпатського дисидента Михайла Дяка

Автор: Турій Роман

18 Aug, 2014 08:55

Поділитись публікацією
«Свободівці» вшанували пам’ять прикарпатського дисидента Михайла Дяка

17 серпня відбулася панахида за Михайлом Дяком – дисидентом з Івано-Франківщини, одним з засновників підпільного «Українського національного фронту». Захід зібрав небайдужих поблизу барельєфу, що розташований на будівлі «школи міліції» (вул. Національної Гвардії). Народний депутат України від ВО «Свобода» Руслан Марцінків поклав борцю за незалежність вінок пам’яті.

Читайте також: Годинники для відзнаки Марцінківа закупили в Одесі

Михайло Дяк (1935-1976) – колишній міліціонер, котрий в часи остаточного розгрому радянською системою залишків ОУН-УПА не побоявся вести проукраїнську пропаганду. Зокрема на початку 60-тих років минулого століття він піднімав українські прапори у селі Витвиця, Гошів та містечку Моршин. Пізніше став членом-засновником організації «Український національний фронт». Там навчав однодумців підпільної роботи, криміналістики, вміння стріляти зі зброї.

Згодом каральна радянська машина заарештувала Дяка, звинувативши його у зраді радянської батьківщини і незаконному зберіганні зброї. За це українському патріоту присудили 12 років ув’язнення та заслання у табори Мордовії. Через важку хворобу його передчасно звільнили, тим не менш Михайло Дяк помер на 41-му році життя.

«Щороку ми з Вами збираємося тут та вшановуємо пам’ять Михайла Дяка. І саме нині, зовсім інше відчуття і сприйняття того, що цей чоловік поклав своє здоров’я та життя за незалежну Україну. Адже в ці дні ми не лише слухаємо історії сорокарічної давності, а й є свідками, як сотні найкращих українців гинуть через це ж прагнення на Донбасі та Луганщині. Тому не можемо собі дозволити забути про подвиг Михайла Дяка та кожного, хто здійснив самопожертву заради самостійної України», – звернувся до присутніх після панахиди народний депутат України від ВО «Свобода» Руслан Марцінків.