Свободівця Пилипа Іллєнка призначили головою Держкіно

Автор: Турій Роман

08 Aug, 2014 10:42

Поділитись публікацією
Свободівця Пилипа Іллєнка призначили головою Держкіно

Кабінет міністрів України призначив актора, продюсера, юриста, громадського і політичного діяча Пилипа Іллєнка главою Державного агентства України з питань кіно. Дехто з кінематографістів вважає це рішення політичним кроком.

Про це йдеться у відповідному розпорядженні № 691-р від 6 серпня, оприлюднено на сайті уряду, передає Zaxid.net.

Колишня очільниця Держкіно Катерина Копилова подала заяву про звільнення в кінці лютого. Слухання щодо визначення кандидатури нового голови відбулися 18 квітня. Тоді було обрано трьох кандидатів – Пилипа Іллєнка, Олега Коротенка, та Андрія Дончика, який отримав найбільшу кількість голосів.

Під час повторного голосування 13 червня Андрій Дончик і Пилип Іллєнко отримали рівну кількість голосів.

Міністр культури Євген Нищук не зміг прийняти самостійного рішення в призначенні нового голови Держкіно і виніс питання на обговорення в Кабмін, останній рекомендував кандидатуру Пилипа Іллєнка.

Довкола кандидатури Іллєнка точилося багато суперечок. Деякі кінематографісти вважали таке призначення політичним кроком та партійною квотою. Ще більше представників галузі турбувала відсутність голови такої важливої служби, що ускладнювало процес державної підтримки кіно.

Нагадаємо, Пилип Іллєнко – син кінорежисера Юрія Іллєнка та актриси Людмили Єфименко. Знімався в близько 10-ти фільмах, продюсував одну стрічку, є депутатом Київської міськради від ВО «Свобода».