Священнослужителі УГКЦ хочуть створити спілку воїнів АТО, де обов’язковим учасником буде священик-духівник
04 Вер, 2015 16:16
2 вересня голова Координаційної ради кризового душпастирства Владика Богдан (Манишин) на Синоді Єпископів УГКЦ в Івано-Франківську представив звіт роботи Координаційної ради.
Зокрема, ішлося про створення реабілітаційного центру для тих, хто постраждав під час війни.
Координаційна ради кризового душпастирства проводить духовну віднову для психологів-волонтерів з усієї України, котрі займаються реабілітацією для наших воїнів і їхніх сімей. Їхня праця є виснажливою, тому їм теж потрібна духовна віднова, вважає єпископ.
Координаційна рада також має на меті створювати спілки воїнів АТО. За словами владики Богдана, кожна спілка повинна мати за адміністратора воїна, який бачив війну, але зумів її пережити і все своє переживання спрямувати в конструктивні дії. Обов’язковим членом такої спілки мав би бути священик-духівник.
Говорячи про важливість присутності військового капелана в зоні бойових дій, єпископ відзначив, що «присутність священика біля воїнів не вирішує всіх проблем, але великою мірою допомагає ті проблеми вирішити самим воїнам”.
“Присутність священика є запорукою близькості воїна з Богом. І, фактично, священик-капелан на передовій є одним з перших реабілітологів для воїнів. Присутність священика нагадує також, що народ не забув воїна, що за нього моляться, що його чекають і він має заради чого жити”.
“Неодноразово доводилося чути таке. Якби було більше священиків у зоні бойових дій, то менше було б проблем після повернення”, – додав владика Богдан (Манишин).
Інформує Департамент інформації УГКЦ.