Сир та морозиво: у Долині виготовляють продукцію з козячого молока (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

22 Dec, 2021 09:40

Сир та морозиво: у Долині виготовляють продукцію з козячого молока (ФОТО)

Фермерське господарство «Еко-Карпати» у Долині займається виробництвом 12 видів сиру та морозива з козиного молока. 

Голова фермерського господарства Ігор Небилович розповів, що на його фермі проживають 360 кіз і це сімейний бізнес. З козячого молока підприємство виробляє сир та масло, пише “Галка”.

Виготовляють різноманітні сири: з пліснявою, брі, французькі роли, халумі для грилювання. Розробили долинський сир, який схожий на французькі роли, але з різними спеціями. Термін придатності такого натурального сиру – один місяць.

«Спочатку цікавилися твердими сирами, але зараз люди, а особливо ресторани, купують халумі для грилювання. Ціна сиру залежить від його виробництва, адже сир з пліснявою потребує особливих умов. Сир-роли може коштувати по 600 грн/кг», – каже Небилович. 

На цьому в «Еко-Карпати» вирішили не зупинятися. Взялися за виготовлення морозива з козячого молока. Перші пробні партії почали робити влітку під час карантину, коли люди почали менше купляти сир, а молока було в надлишку. 

«Перші пробні партії були по 5-10 кг, які давали на пробу ресторанам та знайомим, аби вдосконалити рецептуру. Ми використовуємо не сухе молоко, а свіже козяче, а ще додаємо масло. Морозиво має жирність 15%. Термін його придатності близько 10 місяців. Пломбір у ріжку коштує 55 гривень, а “сімейна упаковка” – 200 гривень». 

Свою продукцію продають у Львові, адже логістика дозволяє це робити краще, бо є запит від споживачів саме там.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry