“Так би вірили, як церкви будують”: як франківці відреагували на підтримку мером забудови озера

Автор: Соня Грейда

27 Бер, 2024 14:01

Поділитись публікацією
“Так би вірили, як церкви будують”: як франківці відреагували на підтримку мером забудови озера

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй сторінці у Facebook заявив, що повністю підтримує спорудження каплички на зеленій зоні біля міського озера. 

Як писала “Галка”, 19 березня на ділянці поблизу міського озера, зі сторони набережної ім. Стефаника та ЖК “Ozero”, звели будівельний паркан. Там планують збудувати нову церкву. Дозвіл на будівництво релігійна громада отримала ще у 2018 році. Утримувач міського озера визнає, що вплинути на забудову не може. Раніше Галка зібрала коментарі франківців, щодо забудови.

Цього разу Галка зібрала коментарі франківців під постом мера:

Vasil Malaniuk: Були хрести тверезості – всі перестали пити, тепер побудувати на кожному кроці церкви – і всі люди зціляться. А потім може і почнуть воскресати.

Dmytro Demkiv: Так можна будувати не в зелених зонах. Є місця, де не потрібно будувати навіть церкву. Проте після знищеного готелю Дністер я вже не дивуюся. Про адекватність нашої влади годі й говорити.

Yuriy Chaban: Ніхто не заперечує, що церква має бути. Тому маніпулювати цим питанням точно не потрібно. Виділіть церкві інше місце. Не забудовуйте останній зелений клаптик довкола міського озера. Залишіть його для дітей. Не знищуйте створений громадою по Бюджету участі зелений простір! З ним все було добре, допоки ви не привели туди забудівників!

Julia X Tyrij: Українська церква вже є! Між вулицями Шевченка та Мазепи, на Ленкавського і біля Чубі Бум, в Крихівцях і Калиновій слободі, біля Ратуші й недобудована ще на Валах, на Вовчинецькій і у с. Вовчинець, на Галицькій і ще багато-багато вуличок і дворів з капличками різних конфесій. А найголовніше – в серці, душі й помислах. А от зелених, рекреаційних зон – все менше і менше. Памʼятаю, як у 2016 ви захищали територію навколо озера близько 23 школи й поставили хрести і згодом там зʼявилася капличка. Цього вже замало? Не бачила там ні разу черг з відвідувачів. Але ми втрачаємо суть – а суть в тому, що громада не проти церкви, а проти забудови зеленої зони. В цьому випадку можна поступитися і залишити зелену зону містянам і громаді, а для церкви виділити іншу ділянку. Таку, де не було місця для відпочинку містян, де у 2019 році не влили 300 000 гривень з бюджету міста, щоб облагородити її й де менше зелених насаджень.

Мілена Вітровська: Чим погані вже наявні церкви біля озера? На Ленкавського, на Мазепи, в Калиновій? Тим, що людям потрібно до них іти на 10 хвилин довше? Залишіть цей простір для містян.

Oleksandr Raienko: Руслан Марцінків, є пропозиція збудувати замість мосту церкву – щоб один вхід був на лівому березі річки, а інший на правому.. Раз це єдине на що здатні…

Рavlo Hratson: Школи, садочки, зелена територія, міст! По барабану! Церкви й Новобудови! В що перетворилось наше місто, це жах! 3 затишного Європейського, на Шанхай-Іваноцерківськ. Ніякого плану розвитку і забудови! Всі промзони забудувати, всі зелені зони – заліпити церквами! 

Iryna Novosyadla: Пане мер, вистачить маніпулювати свідомістю людей!! “Місто Христа чи диявола” – ви в якому сторіччі живете?? Дрімучою інквізицією віддає! Яким чином кількість церков впливає на віру?? Бог або є в серці людини, або Його там немає! Тим більше, що чого-чого, а церков у місті не бракує! Садочків бракує, парків, рекреаційних зон, реабілітаційних центрів бракує, а церков більше, ніж достатньо, як на таку кількість мешканців!!

Katherine Lozovenko: А хтось знає як там справи з церквою на Валах? Може б той проєкт завершити, а потім за інші братися? І взагалі така от “підтримка” подібного будівництва і свідчить про некомпетентність. Про відсутність стратегічного мислення та розвитку міста. За 1.5 каденції можливо встигнути зробити корисні й правильні речі з погляду розвитку громади, або принаймні їх почати. Ви ж робите все, аби обласний центр перетворити на районний. Жодного розвитку інфраструктури, нульове розуміння просторового розвитку у вас та вашого оточення. Лише дерибан землі під людяшники. Прикриватися церквою, вірою та мовою – це низько і некоректно, наявність всього переліченого в місті та країні – не ваша заслуга. 

Юлія Сінькевич: Ваш аргумент «помолитись за захисників» – це чергова маніпуляція. Україна – суверенна світська держава, а не християнська. Для захисників потрібні гроші на військові потреби на фронті та справжні якісні реабілітаційні центри, а не купу тисяч на побудову церкви, які є по всьому місту. Чи з церквами вам легше відмивати гроші? В такий час помолитись можна дома за захисників, а гроші направити на допомогу військовим. Кому треба ті церкви, якщо не буде кому молитись.

Надія Савчук: Ідеться ж не тільки про церкву, а й про місце. Місце не вдале для храму. Ось ці 40000 переселенців і ми жителі міста задихаємося від щільності забудов і відсутності місць для відпочинку. Природам- це також творіння Бога, а ви її знищуєте.

Dara Molchanova: Візьміть ці гроші на церкву, перерозподіліть бюджет, зробіть, будь ласка, вже нарешті міст на Пасічну, або відремонтуйте памʼятки архітектури які є в Франківську, чи існуючі церкви. Ну невже немає більше проєктів які можна зробити? Вже є чудова засклена колонада Дністра (це теж мала бути відкрита територія для громадян), нова будова замість красивого «Під Лиликом». Це просто сюр, отак знущатись з міста. Молитись можна в будь-якій іншій церкві біля дому чи тій, яка подобається найбільше, їх у Франківську вдосталь.

Юлія Пухта: Пане мер, ви маніпулюєте і робите підміну сенсів. А ще плутаєте захланність, бажання наживи з доброчесністю і побожністю. Люди виступають не проти будівництва церкви, а проти забудови на місці зеленої зони й зони відпочинку. Ми теж громадяни цього міста і теж маємо право на відпочинок біля озера. Є багато місць у Франківську, де можна будувати церкви, якщо просто зараз є така нагальна потреба. А парк хай залишається парком.

Юлія Прокопюк: Збудуйте собі на подвірʼї капличку, церкву чи хоч цілий монастир. А наші податки налаштовуйте у правильне русло. Вже стільки дерев вирубав у місті, що скоро будуть камʼяні джунглі. Війна, нема ні центрів реабілітації, ні житла для переселенців, а ця недолуга влада піариться на релігії.

Михайло Джогола: Ніхто не зібрався виступати проти церкви, і перестаньте порівнювати їх з окупантами, комуністами чи іншими носіями лишніх хромосом. Це відверта маніпуляція і лишні хромосоми оголюєте ви. Питання просте – є мешканці, які вимагають залишити на тому місці зелену зону. Церкву, каплицю, освітній чи розвиваючий заклад від церкви, чи для церкви, можна зробити в зовсім іншому місці. Чи місцях. А там залишити зону відпочинку для містян і гостей. От і все. В інших скверах, парках, зелених зонах – зробіть хоть по дві церкви, якщо це важливо для парафіян, християн і т.д. Озеро – залишіть як є. А всі решту маніпуляцій прибережіть…

Оксана Корінчук: Не згідна з Вашою позицією. Для всього є своя міра. Є генплан напевно. Має бути якась частина церков, забудов і озеленення. Якось по мудрому. Вийдіть в неділю сонячну на озеро. Важко розминутися, так людей багато гуляє. То напевно мало тієї зеленої території для такого великого міста. А церкву можна побудувати і в іншому місці. Ви ж у своєму пості змішали все на купу. І віру і війну. Так ніби якісь невіруючі люди хочуть ту церкву не дозволити будувати. Ці всі люди так само вірять в Бога. Та мають ще почуття якогось балансу. Все добре в міру.

Наталія Луценко: Так би вірили як церкви будують. Віра християн не в будівлі, а в серці. І камінь може бути святий, якщо вірити. А в нас у Франківську не церкви, а хороми.

Anastasiia Andriichuk: Руслан Марцінків чим більше ви “кришуєте” ці забудови церквами, тим менше поваги від містян до вас. Ви забули, що ви є мер громади міста, а не віруючих. Може досить вже жити в минулому, яке «місто диявола», ви про що? Ви взагалі читали свій пост? Що це за єресь ви несете? Може давайте вже попрощаємося і ви підете на пенсію собі спокійно відпочивати, а не церкви будувати?

Юля Князюк: Дуже маніпулятивний допис, змішали все на купу… Ви як очільник міста, якого обирали люди, не чуєте громаду, інтереси якої маєте відстоювати. Кожен клаптик міста забудовується, ви на це закриваєте очі й зараз даєте добро на те, щоб ще одну зелену зону забудували, яких залишилося не так багато…

Галина Заболотна: Влада це народ, якщо хтось забув, особливо ви пане мер. Вас вибирали жителі міста і ми проти церкви на міському озері!!! Тому раджу вам бути з людьми й підтримати людей, а не священника. Хоче допомогти людям в тяжкий час, є посада капелана у нас, ласкаво просимо!!

Roman Turiy: Пане маніпуляторе, мова не про церкву, а про збереження зеленої зони! І дерева, за вашою логікою, вже агенти кремля…Що далі – дороги без ям будуть названі спокусою диявола?

Читайте також: Зміни не на часі: що нового запропонував франківцям Марцінків вісім років тому і чим це закінчилося