Таку ідею можуть придумати тільки вороги держави: депутати Прикарпаття проти скасування ЗНО з української літератури

Автор: Застава Максим

25 Вер, 2020 10:46

Таку ідею можуть придумати тільки вороги держави: депутати Прикарпаття проти скасування ЗНО з української літератури

Обласна рада звернулася до Міністерства освіти і науки України щодо недопущення скасування обов’язкового ЗНО з української літератури у 2021 році.

Читайте також: На доплати медикам з обласного бюджету виділили чотири мільйони

Відповідне рішення депутати ухвалили 25 вересня під час сесії обласної ради, інформує “Галка”.

“Це диверсія під фундамент української держави. Скасування ЗНО послаблюватиме увагу до вивчення предмета. Таку ідею можуть придумати тільки вороги держави”, – каже голова обласної ради Олександр Сич.

Філологиня Оксана Тебешевська занепокоєна, що скасування ЗНО з української літератури призведе до значного зниження рівня читання.

“Звернення потрібне і дуже своєчасне. Немає української мови і літератури – немає нації”, – наголосила Тебешевська.

Нагадаємо, у Центрі оцінювання якості освіти днями заявили, що з 2021 роцу випускники зможуть обирати чи складати ЗНО з української літератури.

Наводимо повну версію звернення:

Ми депутати Івано-Франківської обласної ради занепокоєні намірами Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти запровадити можливість вибору здавати тестування з української мови або української мови та літератури під час зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування з української мови та літератури було обов’язковим для всіх вступників до вищих навчальних закладів. Його скасування несе пряму загрозу освітній реформі та гуманітарній політиці в Україні. Адже знання як української мови, історії України, так і української літератури – це питання національної безпеки держави.

Значення української літератури у вихованні та розвитку молодих українців на сьогодні є дуже актуальним, її роль важко переоцінити, адже за допомогою художнього слова, біографічних матеріалів про письменників, курсу історії літератури можна розвивати розумові дані учнів, їх навчальні та наукові інтереси, почуття, волю, мотиви діяльності тощо.

За словами В. Сухомлинського, виховання чутливості до слова є чи не найголовнішою передумовою гармонійного розвитку особистості. Адже головне – не сума знань з літератури, а розвинуті на її матеріалах здатність уявляти, співпереживати, розмірковувати, узагальнювати та в результаті – бути здатним застосувати ці вміння повсякденно впродовж усього життя на благо України.

Враховуючи наведене, закликаємо Міністерство освіти і науки України вжити заходів щодо запобігання внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання, залишивши обов’язковим проходження випускниками загальноосвітніх начальних закладів України тестування з української мови та літератури.

Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти у 2021 році впровадить окремий тест ЗНО з української мови, який можна буде складати замість теперішнього тесту, який включає також і питання з української літератури.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...