Таких кілька у світі: на Прикарпатті виготовили один із найбільших на планеті геокуполів (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

20 Лют, 2024 18:49

Поділитись публікацією
Таких кілька у світі: на Прикарпатті виготовили один із найбільших на планеті геокуполів (ФОТО)

Івано-франківська компанія ECOPOD Ukraine виготовила та тестово змонтувала один із найбільших геодезичних куполів у світі – 30 м в діаметрі та площею 707 м2. 

Про це Галку повідомила компанія ECOPOD Ukraine.

В компанії кажуть, що таких складних та великих геодезичних споруд в Україні ще немає, а у світі налічується всього 5 штук.

Цей геодезичний купол для експортують в США – він слугуватиме великим кінотеатром 360 градусів. 

У компанії розповіли, що складність проєкту полягала в тому, що купол має витримувати вітрові навантаження у понад 130 кілометрів в годину. Кажуть, цей критерій досягався шляхом збільшення кількості трикутників в куполі і їх щільності. 

“Також використовували надзвичайно міцну трубу діаметром в 76 мм, що в комплексі дало нам можливість досягти необхідної міцності. Також складність була з ПВХ накриттям, яке мало ділитись на 7 частин: дві верхні і 5 нижніх, це запит від замовника. Оскільки, в регіоні, де він стоятиме, бувають шторми, і була необхідна можливість швидко зняти накриття. І загалом, дуже багато індивідуальних рішень в цьому замовленні”, – розповів засновник компанії Олег Саків.

найбільший геокупол

На побудову такого купола використали понад 14 тонн металу для каркасу, понад 1700 м2 архітектурного ПВХ-накриття з функцією блекаут, близько 2 кілометрів липучки й понад 2000 люверсів для закріплення листів ПВХ.

Вартість замовлення у компанії не назвали – комерційна таємниця. Раніше вироби з Івано-Франківська експортували у ЄС, США та Канаду.  

 

Теги: