Тарас Андрухів, керівник Західного макрорегіону АТ «Укртелеком»: «Наша основна мета – щоденно забезпечувати користувачів, бізнес та державні структури зв’язком»
13 Січ, 2025 17:28
Андрухів Тарас, керівник Західного макрорегіону Укртелеком (куди входять Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька області), розповідає про розвиток оптичної інфраструктури в західних областях України, як вдалося адаптуватися до роботи в нових умовах та про плани компанії у наступному році.
– Розкажіть, будь ласка, як змінилась діяльність компанії після початку повномасштабного вторгнення?
– Після початку повномасштабного вторгнення діяльність телекомунікаційних компаній в Україні зазнала суттєвих змін через виклики, пов’язані з війною.
Співробітники Західного макрорегіону, як і всього Укртелекому, розуміли, що необхідно адаптуватися до нових умов та працювати далі. Адже безперебійне і якісне надання телекомунікаційних сервісів – це ключова мета діяльності нашої компанії.
Наші співробітники проявили лідерські якості, взявши на себе відповідальність у прийнятті оперативних рішень. Всі шість філій (а це Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька області) першочергово сфокусувались на забезпеченні стабільної роботи в умовах енергетичної кризи та на швидкому відновленні пошкоджених об’єктів нашої технологічної інфраструктури.
Пріоритетом компанії після початку повномасштабного вторгнення є безпека працівників. Задля убезпечення колег, уникнення концентрації людей в одному місці та стабільної роботи компанії було запроваджено дистанційний формат роботи. Така мобільність і швидкість реакції, на мою думку, згуртувала нашу команду.
Наша компанія активно долучилась до підтримки людей, які вимушено залишали свої домівки через війну. Працівники організовували допомогу не лише своїм колегам та членам їхніх сімей з інших макрорегіонів, а й усім, хто цього потребував, надаючи притулок, їжу, одяг та інші необхідні речі. Їхні дії стали проявом щирої турботи та прагненням підтримати тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, об’єднуючи зусилля задля спільного добра. Для підтримки таких людей компанія спільно з волонтерськими організаціями створювала хаби для перебування внутрішньо переміщених осіб. Деякі з них продовжують працювати і сьогодні.
Ми і надалі продовжуємо працювати в такому ж ритмі, де кожен розуміє відповідальність за стабільне забезпечення зв’язком Збройних сил України, соціальних об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури та сотень тисяч приватних клієнтів. Можу з упевненістю сказати: нам вдалося вистояти та ефективно працювати!
– Як вдалося налагодити робочі процеси? Що в цьому допомогло?
– Окремим викликом стали перебої з електроживленням, які вимагали впровадження додаткових рішень.
Оперативно були переглянуті усі енергетичні можливості Західного макрорегіону. Підтримання в належному стані систем енергозабезпечення та гарантованого живлення – основне завдання енергетиків нашої компанії. Незважаючи на складнощі, вони чітко виконували свою роботу і продовжують її виконувати задля безперебійної роботи енергетичної складової діяльності Укртелеком.
Ключовий фактор – згуртованість колективу та спільна мета. Ми працювали як єдиний механізм, розуміючи, наскільки важливо тримати зв’язок для суспільства в ці непрості часи.
– Якими наразі є результати роботи Західного макрорегіону в 2024 році? Наприклад, покриття оптикою?
– Основний напрямок діяльності нашої компанії – це розбудова оптичних мереж, що дає можливість надавати послуги енергонезалежного інтернету нашим споживачам.
У 2024 року в Західному макрорегіоні вже було збудовано та введено в експлуатацію 1940 кілометрів нових оптичних мереж. Така розбудова мережі забезпечить активне підключення нових абонентів вже у 2025 році.
– Розкажіть детальніше про співпрацю з бізнес-клієнтами та державними установами.
– У Західному макрорегіоні відбувається досить потужна співпраця Укртелеком та бізнесу. Так, ми як провайдер обслуговуємо мережі АЗК, кінопалаців, будівельних супермаркетів, продуктових супермаркетів, аптек, магазинів побутової техніки та електроніки. Співпрацюємо з фінансовими і банківськими установами, поштою та ін.
Також наші клієнти – це обласні ради та військові адміністрації, структурні підрозділи державного управління, лікувальні заклади, об’єкти та підприємства критичної інфраструктури.
– Поділіться планами на 2025 рік.
– Не зважаючи на всі виклики, ми притримуємося курсу на модернізацію нашої технологічної інфраструктури шляхом розширення її оптичної складової. Навіть в умовах повномасштабної війни ми не змінюємо стратегічний напрям своєї діяльності. Під словом «модернізація» ми розуміємо й сучасне обладнання, яке має бути встановлено, й сучасні оптичні лінії, які має бути прокладено. Орієнтуємося на архітектуру FTTH/P – оптичний кабель до домогосподарства чи офісу. Основа нашої роботи – розвиток оптичної інфраструктури. У 2025 році будемо продовжувати модернізацію.
– Які існують особливості роботи інженерів у важкодоступних гірських місцевостях? Чим саме відрізняється робота бригад на таких територіях?
– Зрозуміло, як оператор з найбільшим географічним покриттям ми присутні у багатьох гірських населених пунктах.
Одна з проблем обслуговування таких мереж – це складнощі доступу до об’єктів, що часто розташовані у віддалених районах з обмеженим або повністю відсутнім транспортним сполученням. Наші фахівці успішно долають логістичні виклики, використовують спеціалізований транспорт або навіть пішки долають чималі відстані. Окремим викликом є погодні умови – снігопади, обледеніння, зсуви, повені – які можуть різко змінюватися і створюють додаткові ризики та вимагають адекватної реакції.
Інженерні бригади, керівники, начальники дільниць – це професіонали дуже високого рівня. Власне, вони комплексно підходять до планування навіть щоденного виїзду. Це злагоджена команда, яка забезпечує стабільну роботу мережі та підтримку комунікацій в екстрених ситуаціях.
– Що підтримує та мотивує Вашу команду триматися та працювати далі?
– Наша команда знаходить натхнення у взаємопідтримці, єдності та усвідомленні важливості нашої роботи для суспільства. Ми розуміємо, що забезпечення зв’язку – це не просто технологія, а критична потреба для людей, особливо в умовах викликів і невизначеності.
Мотивує відчуття, що наша робота допомагає зберігати зв’язок між родинами, підтримувати бізнеси та оперативну діяльність служб, які забезпечують життєдіяльність країни. Крім того, нас надихає підтримка наших клієнтів і партнерів, їхні слова вдячності та довіра до нашої команди.
Ми працюємо разом, вірячи у перемогу України над агресором та краще майбутнє, і це спонукає нас не лише долати труднощі, а й удосконалюватися, щоб відповідати високим стандартам якості та надійності.
Реклама