Тарас Прохасько представив нову книжку “Ознаки зрілості”

Автор: Людмила Баран

16 Jul, 2014 10:19

Поділитись публікацією
Тарас Прохасько представив нову книжку “Ознаки зрілості”

У книгарні “Є” 15 липня відбулася презентація свіжого зібрання текстів впливового українського письменника.

Читайте також: Тарас Прохасько приготував вечерю заради онкохворого хлопчика (ФОТО)

Незвичне для Прохаська оформлення книги, яка вийшла у маловідомому львівському видавництві, здивувало його постійних читачів. Однак тексти в ній створені згідно з старим принципом письменника: з усього можна зробити оповідання.  Тарас Прохасько таким чином радить читачам побачити за звичними речами, які з ними щодня відбуваються, щось більше, ніж видно, і спробувати зробити з цього розповідь.

До збірки увійшли тексти, які досі не виходили у книжковому форматі. Також  вміщена вже відома повість “З цього можна зробити кілька оповідань”, яка складається з коротких історій. В ній спогади автора пов’язані один з одним за логікою асоціацій.

Тарас Прохасько зазначив, що назва книжки “Ознаки зрілості” є випадковою і не говорить про досягнення певного етапу в його житті.

Все ж, він сказав, що вважає справжньою зрілістю: “Людина повинна перестати бути дитиною в певний момент. Перехід до  зрілості відбувається тоді, коли ти перестаєш поводитися так, як тобі кажуть, зважати на те, що про тебе думають.  Коли ти стаєш особою, яка має право не погоджуватись. Водночас має бути відповідальність за те що робиш, а не просто хлоп’ячий бунт. Треба думати про себе. Не про кусок торта для себе. Треба аналізувати, думати, що є ліпшим для тебе. Має бути свобода вибору. Правильний вибір зроблений свідомо, з готовністю відповідати за нього”.

Фото Юрій Гриньків

Теги: