Тарас Прохасько видав у Польщі книжку уроків українознавства

Автор: Людмила Баран

04 Чер, 2014 13:00

Поділитись публікацією
Тарас Прохасько видав у Польщі книжку уроків українознавства

Івано-франківський письменник презентував нову збірку «В газетах цього не напишуть» у кількох польських містах.

Читайте також: Письменники в образі богів з Олімпу: франківець Богдан Савлюк презентував нову колекцію "Теплих іграшок" (ФОТО)

Книга вміщує 34 розповіді про Україну, які раніше публікувалися в наших виданнях. Цю збірку в перекладі на польську поки видали лише в сусідній державі. Книга Тараса Прохаська «У газетах цього не напишуть» – це приватні уроки з українозавства. У них автор постає у ролі письменника, публіциста та ботаніка, пише Польське радіо.

«Ця країна нагадує бесаг. Бесаг якогось вічного блукача, втікача, мандрівника, який усі свої речі носить із собою, підбираючи окрім того по дорозі усе, що трапляється, вкидаючи ті речі у бесаг. У ній є все», – такими словами розпочинається книжка Прохаська.

Бесаг (гуцульська торба) – це мішок, в якому можна зберігати будь-що – на думку автора, є ідеальною метафорою для України. Прохасько розсипає з цієї торби перед нами все те, що про неї знає, розуміє і що в ній бачить. Автор намагається вказати на важливі речі, інколи непрості для сприйняття іноземцями, аби зрозуміти цю країну. Україна в його текстах постає як головоломка, складанка держав, фронтів, мов, окупацій, визволень і поневолень, постійні пошуки національної свідомості.

 

Теги: