Те, що скинули пам’ятник у Польщі, – це не відношення до УПА, а до всіх людей, які боролися, – Клімкін під час візиту на Прикарпаття (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

30 Лис, 2017 10:42

Те, що скинули пам’ятник у Польщі, – це не відношення до УПА, а до всіх людей, які боролися, – Клімкін під час візиту на Прикарпаття (ФОТО)

На Прикарпаття з робочим візитом прибув Міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Читайте також: Павло Клімкін презентував коломиянам "Книгу добра" (ФОТО)

Вранці 30 листопада високопосадовець разом із першою заступницею голови ОДА Марією Савкою та ректором Прикарпатського університету поклав квіти до Обеліску, присвяченому студентам та викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України. Після Міністр відповів на питання журналістів. Зокрема, йшлося про заяву, що Шуфрич буде консультувати Угорщину щодо “Закону про освіту”, передає Галка.

“Це справа України, що ми хочемо робити і як ми це будемо робити. Ми обговорюватимемо це з громадою і угорською, і румунською. Я тільки що був у 3 школі, де польська мова, і почув, що кожен розмовляє чудово як українською, так польською і англійською. Це і є почуття Європи. Закарпаття для нас – це європейська взаємодія громади. Ми не можемо забрати шанс у тих людей, які через те, що недостатньо знають українську й інкоди не розуміють, у якій країні живуть, щоб вони не могли вступити, на держслужбу, у політику. Таким чином вони дискриміновані. А хто що кому радить, – це вже його справа”, – зазначив Клімкін.

Також Міністр відзначив, що з Угорщиною не дипломатичних конфлікт, а складний діалог.

“Але ультиматумів ми не приймаємо і ніяких заяв теж. Я впевнений, що Венеційська комісія, якій відправили на на перевірку закон, підтвердить важливість знання української мови”, – сказав високопосадовець.

Також ішла мова про заяви Польщі щодо історичного минулого. Клімкін відзначив, що спільне минуле не можна політизувати.

“Повага до кожного українця, який боровся за незалежність України – це головне. Без цього не може бути жодної розмови, у тому числі до Польщі. Те, що скинули пам’ятник у Польщі, – це не відношення до УПА, а до всіх людей, які боролися. Емоціі з цього потрібно вилучити та перевести діалог на державний рівень”, – сказав Міністр. Після він зустрівся зі студентами.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry