Театральна мандрівка із заплющеними очима: франківський театр ляльок запрошує на інклюзивну виставу «Хто росте в саду» (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

29 Sep, 2021 12:11

Театральна мандрівка із заплющеними очима: франківський театр ляльок запрошує на інклюзивну виставу «Хто росте в саду» (ФОТО)

 В Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки (вул. Незалежності,10а) готують прем’єру вистави “Хто росте в саду” – театральну мандрівку через різні пори року із заплющеними очима.

Читайте також: У Франківську готують унікальну виставу для людей із вадами зору

Це інклюзивна постановка із врахуванням особливостей сприйняття слабозорих та незрячих людей, пише “Галка”.

Таку виставу покажуть вперше в театрі ляльок України, проте, за словами акторів, вона не відрізняється від інших, бо в неї вкладають ту саму енергетику, те ж відчуття глядача.

Заслужена артистка України, актриса Надія Деркач каже, що відвідувачі театру будуть відчувати цю виставу на смак, нюх, слух.

«Шосте чуття виникне під час вистави у кожного, це можуть бути спогади про що завгодно. Я в цій виставі виконую роль айви. Це персонаж, який прихистив соловейка. Це вистава для людей, які не бачать, але вона теж має сюжет. У кожного дерева є свій характер, айва символізує батьківський дім. Тому її характер, як у мами», – каже Надія Деркач.

Актриса Ольга Гнатюк, яка у виставі грає черешню, зазначила, що намагатиметься передати свого персонажа голосом:

«Це дерево, яке дуже давно в саду, вона розмірена, хоче плавності. Я думаю, кожен буде по своєму її сприймати. Я буду голосом її передавати. Хочеться під час вистави щось показати, але розумію, що ця вистава для людей, які не бачать, тому намагаюся діяти словом. Кожна людина буде сприймати усіх персонажів по-своєму. У кожного своє шосте чуття».

Режисерка Катерина Лук’яненко зауважила, що вистава «Хто росте в саду» експериментального формату.

«Така форма інклюзивного театру дуже важлива. Хочу, щоб у майбутньому усім людям і з порушеннями зору, слуху і т.д. було комфортно відвідувати театри. Виявляється, у кожної людини є якесь своє шосте чуття. У виставі ми задіюємо сенсорні системи, є запахи, буде можливість навіть дещо скуштувати на смак. Кожну з пір року у ми намагаємося оживити. Ця вистава грається індивідуально для кожного», – розповіла Катерина Лук’яненко.

Голова правління Івано-Франківської територіальної організації Українського товариства сліпих Оксана Логвін каже – дуже приємно чути, що молодь почала цікавитися життям незрячих людей:

«Ми ще не бачили вистави для незрячих, зате досвід з кінофільмом уже був. Тоді ми відчували й уявляли, що робиться на екрані».

На кожному показі обмежена кількість глядачів – лише 20. Прем’єра вистави відбудеться 1 жовтня, 20 жовтня та 14 листопада. Крім того, запланований онлайн-показ на сторінках театру у Facebook та YouTube.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry