Технологічних порушень немає: у Бурштинській ТЕС відкидають причетність до “чорного снігу” в Галичі

Автор: Єва Жасминова

16 Dec, 2021 15:35

Поділитись публікацією
Технологічних порушень немає: у Бурштинській ТЕС відкидають причетність до “чорного снігу” в Галичі
Останніми днями мережею шириться інформація щодо темного забарвлення верхнього шару снігу поблизу Бурштина.

Про це пише Галка з посиланням на ДТЕК Бурштинська ТЕС.
“Повідомляємо, що за останній період технологічних порушень на Бурштинській ТЕС не було. Станція працює в штатному режимі. В роботі знаходиться до 10 енергоблоків. Всі енергоблоки Бурштинської ТЕС обладнанні електрофільтрами і на них працюють системи очистки димових газів. Ми слідкуємо за тим, щоб викиди не перевищували нормативних значень”,- йдеться в повідомленні.
Для цього на підприємстві систематично проводять капітальні, середні та поточні ремонти електрофільтрів, що дозволяють підтримувати ефективність їх роботи. За останні 10 років підприємство капітально відремонтувало 11 електрофільтрів.
Також у серпні цього року на ТЕС проходила планова перевірка Держекоінспекції Карпатського округу, в ході якої не було виявлено перевищень граничних норм викидів та не виявлено вагомих порушень, які можуть завдати шкоди навколишньому середовищу. Мова про атмосферне повітря, поводження з відходами, стан земельних та водних ресурсів.
Варто зазначити, що висока вологість повітря та зміна погодних умов є чинниками, які впливають на концентрацію опадів в певних місцях. Це можуть бути тверді частинки продуктів горіння, які осіли в момент зміни напрямку вітру.
Брудний сніг, як на території ОТГ, так і поза нею може виникати й від опалення твердим паливом (вугілля, деревина, пелети) котелень, заводів та інших будівель, які також функціонують в межах регіону.
До слова, Бурштинська ТЕС завжди виконує зобов’язання зі сплати екологічного податку. За 3 квартали 2021 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 312,7 млн грн, з яких 59.2 млн отримала Бурштинська громада. А починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків, які підприємство сплатило до бюджетів всіх рівнів перевищила 2,7 млрд. грн.
головне фото ілюстративне