Буріння свердловин на воду є серйозною технічною задачею. Така робота пов’язана з гідрогеологією в конкретному регіоні.
Для буріння свердловин можуть бути використані різні технології і методи. У роботі застосовуються різні спеціалізовані бурові установки, які вибираються в залежності від побажань замовника, а також призначення планованого водопостачання. Для водозабору з неглибоко залягаючих пісків використовується легка техніка, яка може потрапляти на ділянки навіть через хвіртки, коли ландшафтний дизайн або город залишаються недоторканими. Для видобутку води з рясних водоносних вапняків застосовується важка бурова техніка. Таким чином, на своїй ділянці можна провести автономне водопостачання.
Варіанти буріння свердловин на воду
Існують різні методи буріння артезіанських свердловин. Серед них найбільш використовувані наступні види:
- шнекове;
- роторне;
- ударно-канатне;
- ручне.
Шнековий спосіб використовується при сейсморозвідці, інженерно-геологічних і гідрогеологічних дослідженнях, зйомках, пошуках різних порід на глибині до 50 – 80 м. Для руйнування порід застосовується долото, транспортування ж проводиться шнеками. Сам шнек угвинчується в зруйновану породу і піднімає її до гирла свердловини. Підйом здійснюється за рахунок різного значення швидкості обертання породи і шнеків.
Для шнекового способу буріння не потрібна промивна рідина, використання цього способу переважно в маловодних регіонах, де переважають низькі температури.
Роторний тип використовується при проходці глибоких свердловин на вапняк. Це робиться самохідними буровими механізмами. Технологічний процес ведеться руйнуючими шарошечними долотами відповідного діаметру, який передбачає той чи інший тип насосу. Руйнування порід відбувається за рахунок обертання долота, яке передається через бурильну колону. Так, встановлений на платформі двигун внутрішнього згоряння через зчеплення і карданний вал надає обертання ротора. Ротор ж через квадратний пристрій обертає бурильну трубу.
В практиці сільськогосподарського водопостачання поширення отримав також ударно-канатний метод буріння. Плюси цього варіанту полягають в розтині водоносного горизонту без використання глинистого розчину. Серед недоліків – низькі швидкості буріння і велика витрата обсадних труб. Найбільш раціонально такий метод застосовувати для проходки свердловин глибиною до 100 – 150 м.
Ручне буріння свердловин застосовується тоді, коли немає можливості виконати автоматизований процес. Ручні зусилля трудомісткості і ефективності таких робіт невисокі. Застосовуючи ручне буріння можна опуститися на глибину не більше 20-30 м, в залежності від залягання на місцевості кам’янистих ґрунтових порід.
Де замовити послуги з буріння свердловин на воду?
Об’єднання ТОВ “Юрський Горизонт” пропонує свої послуги під ключ з буріння свердловин в Україні. У даній сфері діяльності компанія працює вже більше 10 років. В арсеналі підприємства задіяні тільки професіонали. Фірма має високотехнологічну важку техніку, а також малогабаритні установки. З подібним обладнанням можна викопати артезіанські свердловини від 25 до 350 метрів або зробити ремонт старих. Також використовуються різні конструкції, пластикові або металеві труби діаметром від 90 до 420 мм. Фахівці пропонують виключно якісну роботу, про що свідчать відгуки клієнтів.
На сайті компанії ви можете подивитися відео, де показано один з найпростіших процесів буріння свердловини в камені. При виникненні будь-яких питань ви завжди можете зв’язатися з менеджерами компанії по телефону і отримати докладні консультації. Також на сайті можна замовити послуги з шнекового, роторного і ударно-канатного буріння за прийнятною вартістю.