Телемедицина на практиці: прикарпатські медики “швидкої” від початку року провели понад 1000 онлайн-консультацій

Автор: Зелінська Таня

17 May, 2022 08:06

Телемедицина на практиці: прикарпатські медики “швидкої” від початку року провели понад 1000 онлайн-консультацій

За перший квартал 2022 року обласним центром екстреної медичної допомоги проведено більше тисячі онлайн-консультацій.

При наданні екстреної медичної допомоги пацієнтам зі скаргами на роботу серцево-судинної системи, велика відстань довезення до медичних закладів з гірських територій до районних чи обласного центру, створює додаткові ризики для здоров’я людей. 

Для їх мінімізації в КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» функціонує програма телемедицини, інформує “Галка”. 

Фахівцями, які перебувають на обладнаному робочому місці в обласній диспетчерській службі, через спеціальну систему зв’язку проводяться онлайн-консультації хворому, який транспортується спецавтомобілем. Це значно скорочує час встановлення попереднього діагнозу пацієнта.

Так за перший квартал 2022 року було проведено 1045 консультацій. Завдяки цьому вдалося оперативно виявити 67 випадків гострого коронарного синдрому (інфаркту міокарда) ще під час транспортування до медичного закладу. Також надано допомогу по інших кардіологічних патологіях.

Довідково: За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, телемедицина — це метод надання послуг з медичного обслуговування там, де відстань є критичним чинником.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry