Вченим вдалося простежити за спалахом наднової зірки за допомогою знімків космічного телескопа Хаббл. Вони вивчили три випадково зроблених знімки, які показують, як близько 11,5 млрд років тому вмирала зірка.
Спочатку команда вчених під керівництвом Ванлея Чена з Університету Міннесоти шукала гравітаційні лінзи – масивні тіла, які своєю гравітацією викривляють простір-час, дозволяючи дослідникам використовувати їх як космічне збільшувальне скло, пише УНІАН.
У 2010 році космічний телескоп Хаббл зробив кілька знімків скупчення галактик Abell 370. Цей об’єкт цікавив вчених саме тому, що він є ідеальною гравітаційною лінзою. Однак придивившись до зображень, вони помітили три знімки, на яких видно наднову зірку, тобто зірку, яка перебувала на фінальному етапі своєї еволюції.
Дослідження показало, що за життя це був червоний надгігант приблизно в 530 разів більший за Сонце.
Перше зображення серії було зроблено Хабблом лише через шість годин після спалаху наднової. Друге і третє — приблизно через 10 і 30 днів після вибуху відповідно.
Вивчивши світло, що виходить від померлої зірки, астрономи оцінили вік наднової приблизно в 11,5 млрд років. Це робить її однією з найстаріших і найвіддаленіших наднових, які ми коли-небудь бачили.