Тема першого шкільного уроку “Україна – єдина країна”. Патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини

Автор: Турій Роман

04 Aug, 2014 09:52

Поділитись публікацією
Тема першого шкільного уроку “Україна – єдина країна”. Патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини

Темою першого уроку 2014-2015 навчального року буде “Україна – єдина країна”. Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки України.

Така тема обумовлена ​​подіями останніх місяців: окупацією Росією Криму і збройними акціями російських терористів в східних регіонах України, йдеться в повідомленні.

Як повідомляє МОН, метою Першого уроку є формування в учнів розуміння єдності і цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної і процвітаючої країни.

Під час уроку повинні бути реалізовані такі завдання: ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України; формувати почуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу; формувати готовність служити Батьківщині своєю працею і встати на захист державних інтересів країни; виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну.

Основний зміст першого уроку повинно бути направлено на затвердження єдності України, нероздільності її території і народу, її населяє. Важливо акцентувати увагу дітей на те, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які живуть на цих територіях, – громадяни України.

У відомстві зазначають, що вчитель повинен акцентувати увагу на тому, що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя людини, яке проявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій.

Важливо, щоб учні ідентифікували себе з українським народом, прагнули жити в Україні, розуміли необхідність дотримання конституційних і правових норм, володіння державною мовою, шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.