Темники в Укрінформі: оприлюднили список небажаних спікерів новин Прикарпаття

Автор: Застава Максим

29 Тра, 2024 19:19

Поділитись публікацією
Темники в Укрінформі: оприлюднили список небажаних спікерів новин Прикарпаття

Екскерівник державного інформагентства “Укрінформ” Олексій Мацука особисто присилав редакції на Франківщині “темники” з небажаними спікерами. Крім того, його команда тиснула на частину працівників, аби вони звільнялися з роботи.

Читайте також: ЗСУ деокупували вже 1 886 населених пунктів — Офіс президента

Про методи роботи лояльного до Офісу Президента ексглави агентства Українській правді розповіли співрозмовники з Укрінформу.

Конфлікти нових менеджерів із колективом Укрінформу відбулися відразу після їхнього призначення.

“Майже щодня (починаючи з початку грудня 2023 року – ред.) Мацука поширював у редакційних чатах теми, які “бажано висвітлювати”, а також, як “краще пояснювати” політичні, військові та міжнародні події. Простіше кажучи, “темники”. Творчі редакції також отримували списки експертів з контактами, до яких варто звертатися при підготовці новинних і аналітичних матеріалів”, – діляться співрозмовники.

Так виглядає “темник” для редакції в Івано-Франківській області:

Галка” звернулася за коментарем до кореспондентки інформагентства “Укрінформ” в Івано-Франківській області Ірини Дружук.

“Так, темники були після призначення Мацуки. Але ми їх відмовились виконувати й це було доведено для “молодої команди”. Ми працювали у звичному режимі, дотримуючись усіх стандартів журналістики, бо, власне, вони й вивели Укрінформ свого часу у білий список за версією ІМІ. Для нас це було цінним командним надбанням. Тому й темники не виконували.

Після цього керівники редакцій відчули певний тиск. Щодо Прикарпаття, то в нас вийшло лише одне інтерв’ю зі Світланою Онищук за 2 роки, за яке мені зовсім не соромно, бо воно було далеко не компліментарним”, – каже Дружук.

Вона додала, що в час звільнення Марини Сингаївської (заступниця гендиректора – кураторка майже всіх творчих редакцій – ред.), за два тижні звільнилось більше людей, ніж за два роки.

“Здавалося, цим нам усім кинули в обличчя, що наш досвід, праця більше нікому не потрібні, усе можна знецінити, принизити й викинути. Оце було найстрашніше, а не темники. Бо будь-яка справа — то найперше люди, фахівці”, – додала Дружук.

Люди з медійної команди Офісу президента під час спілкування з УП заперечили свою причетність до появи “темників” в Укрінформі. Мацука відмовився відповідати на запитання, звідки їх отримав.

24 травня стало відомо, що Олексій Мацука завершує роботу в агенції.