Темпи будівництва ростуть: війна ускладнила, але не завадила “квітнути” ринку нерухомості у Франківську

Автор: Застава Максим

02 Гру, 2022 16:03

Поділитись публікацією
Темпи будівництва ростуть: війна ускладнила, але не завадила “квітнути” ринку нерухомості у Франківську

У рамках другої дискусійної панелі поспілкувалися представники популярних франківських будівельних компаній. Вони розповіли, як БК пристосувалися до роботи в умовах війни та вимкнень і чи правда, що зараз найбільший попит існує на готове житло.

Читайте також: Підтримка військових – наша спільна справа: будівельна компанія Socium Developer про благодійний заїзд «На колесах» (ФОТО)

Заступник керівника департаменту продажу Будівельної компанії Blago Юрій Лунів зазначив – коли почалася війна, ніхто не знав, що далі буде. Коли 6 березня прем’єр-міністр повідомив, що бізнес має працювати, у компанії відбулася нарада, на якій вирішили дотримуватися цієї рекомендації, пише “Галка“.

“Зараз у нас 17 масштабних комплексів, де ми здійснюємо будівництво. Ми залучили величезні генератори та дотримуємося всіх термінів будівництва, які вказували раніше. Поблизу нашого ЖК Manhattan, завдяки генератору, навіть заживлюємо інші об’єкти, щоб там було світло та тепло”, – каже Юрій Лунів.

Головний інженер-будівельник БК “Спілка Забудовників” Іван Рогів зауважив, що через війну багато втрачається нерухомості:

“Прикрий час. Звичайно, найбільша проблема – це втрата людського життя, але втрачається і нерухомість. Компанія пристосувалася до праці в нових умовах. Станом на час війни збільшилися продажі – житло купують внутрішньо переміщені особи. Якщо раніше ми робили акценти на так званий сирець, то зараз вийшли на модель готувати квартири “під ключ”.

На думку директора з розвитку будівельної компанії Socium Олега Доскача, зараз єдина проблема – це війна, а все решту вирішуване:

“Вже 10 місяців ми працюємо в кардинально інших умовах. Такий досвід лише нам допомагає бути міцнішими та кращими. Наша компанія навіть спромоглася наростити темпи будівництва. Ми всі стали об’єднані однією справою. Дуже важливо не зупинитися”.

Олег Доскач додає, що наразі середня ціна у Франківську за квадратний метр – 590-620 доларів. Тому питання в тому, чи люди матимуть можливість придбати готові квартири.

“Ми маємо квартири під кредитування, вони готові, вже у зданих будинках. Загалом маємо, що запропонувати ВПО. Ми соціально відповідальний бізнес. ВПО можуть отримати 7% знижки від суми внеску. Без різниці, в якому житловому комплексі ця квартира. Також з наступного тижня впроваджуємо знижку для військових – 15%”.

Співвласник і директор компанії “Цитадель” Олександр Вовчук каже – держава зробила багато пільг для інших бізнесів.

“Але є дефіцит житла, і я бачу, що центральна влада повинна надати систему спрощення документів для початку будівництва та здачі даних об’єктів. Для швидкості здачі та передачі готового житла це дуже важливо”, – зауважив Олександр Вовчук.

Юрій Лунів додав, що за час війни компанія Blago ввела в експлуатацію понад 50 тис. квадратних метрів готових квартир та має гарні пропозиції для внутрішньо переміщених осіб:

“Кілька днів тому закінчилися знижки до “Чорної п’ятниці”. Зараз є пропозиція частину за квартиру заплатити одразу, а решту суми розтермінувати на певний період. Також – послуга єОселя”.

На завершення дискусійної панелі будівельний бізнес зазначив, що готовий активно співпрацювати з місцевою владою, щоб розв’язати питання житла для переселенців. Олег Доскач зауважив, що велика допомога, яку влада може надати будівельним компаніям – це фінансування спорудження інженерних мереж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківський проєкт житла для ВПО “Ко-Хати” отримає 100 000 гривень від Асоціації Фахівців з нерухомості (ФОТО)