Тендер на 477 мільйонів: Верховинська лікарня планує реконструкцію та добудову

Автор: Андрій Макітра

23 Вер, 2023 09:12

Поділитись публікацією
Тендер на 477 мільйонів: Верховинська лікарня планує реконструкцію та добудову

Верховинська багатопрофільна лікарня оголосила тендер на реконструкцію та добудову на суму 477 мільйонів гривень. Контролюючі органи провели моніторинг та порушень не виявили. На тендер зголосилась одна організація.

Інформацію, оприлюднену на сайті Prozorro, вивчала Галка.

КНП “Верховинська районна лікарня Верховинської районної ради” оголосила тендер на реконструкцію лікарні в селищі Верховина за адресою вулиця Невестюка, 2. Очікувана вартість предмета закупівлі становить 477 470 232 гривень. За ці кошти заплановано реконструкцію 4-поверхового будинку на ділянці більш як 3 гектари. На будівельні роботи планується витратити близько 200 мільйонів, на устаткування теж 200 мільйонів, а на на інші витрати – близько 90 мільйонів.

До участі в тендері зголосилось лише товариство “Промбудсервіс-Косів”. Підприємство зареєстроване у місті Косові у липні 2021 року. Засновниками є троє косівчан: Володимир Тинкалюк, Ігор Харук, Степан Костирко. Відомо, що кілька тижнів тому вже був укладений договір між цією організацією та Верховинською багатопрофільною лікарнею на 1 444 547 гривень на капітальний ремонт сходової клітки та відділення гінекології закладу.

Тендером на реконструкцію Верховинської лікарні зацікавилось управління західного офісу державної аудиторської служби України служби в Івано-Франківській області та провело моніторинг даної закупівлі. Служба не встановила порушень, враховуючи пояснення замовника. Наразі договір не підписаний, але є намір його укласти.

Галка намагалася отримати коментар щодо закупівлі і наявності коштів до директорки Верховинської багатопрофільної лікарні Галини Кікінчук, однак вона наразі у відпустці.

Голова Верховинської РВА Василь Бровчук розповів Галці, що наскільки йому відомо, повної суми на проведення робіт у лікарні немає. Заклад планує розпочати певні роботи, використовуючи власні кошти.

До слова, “Промбудсервіс-Косів” фігурує разом з іншими господарськими суб’єктами у кримінальному провадженні щодо можливого розкрадання коштів обласного бюджету. В матеріалі справи йдеться про те, що комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради «Будінвест» у 2022 році уклало договори з ТОВ “Промбудсервіс-Косів” на проведення робіт із капітального та поточного ремонту двох об`єктів соціальної інфраструктури в Івано-Франківській області на суму близько одинадцяти та семи мільйонів гривень.

У матеріалах справи йдеться, що службові особи КП «Будінвест», будучи в змові із службовими особами ряду суб`єктів господарської діяльності, які беруть участь у закупівлях та у подальшому визнаються переможцями, заздалегідь отримують від замовника технічну документацію, яка пройшла експертизу з метою визначення граничних цін, трудовитрат та інших складових у власних цінових пропозиціях та договірної ціни з метою подальшої перемоги.

При цьому, встановлені факти виконання робіт із капітального та поточного ремонту об`єктів соціальної інфраструктури не в повному обсязі, підміни матеріалів по якісним характеристикам, завищення цін на матеріали під час будівництва.

Читайте також: Цивільне укриття міського перинатального центру відремонтує фірма-фігурант кількох кримінальних справ