Тенісисти встановили на міському озері у Франківську п‘ять антивандальних тренажерів (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

10 Кві, 2024 15:40

Поділитись публікацією
Тенісисти встановили на міському озері у Франківську п‘ять антивандальних тренажерів (ФОТО)

Поблизу станції «моржів» на франківському міському озері встановили п’ять яскраво-помаранчевих тренажерів. На них можна виконувати вправи для різних груп м’язів.

Читайте також: Торік Франківськ витратив понад 2 млн грн на розвиток спорту, а цьогоріч планує на мільйон більше

Про це пише “Галка” з місця події.  

Тренажери для загального користування придумали встановити голова обласної Федерації тенісу в Івано-Франківській області Андрій Калабішка і координатор спільноти “моржів” Івано-Франківська Олександр Якушевич:

“Андрій запропонував зробити сучасну локацію, де могли б займатися всі охочі. І ми зупинилися на варіанті з тренажерами. Федерація тенісу профінансувала все, а я шукав справді хороші тренажери. Ці від нашого українського виробника, від Чернігівського заводу. Якість дуже класна!” — розповідає активіст від “моржів” Олександр Якушевич. 

За його словами, локацію на озері обрали, щоб всі мали доступ до тренажерів, а яскраво-помаранчевий колір – щоб тренажери було видно здалеку. Конструкція обладнання антивандальна, вони довговічні та стійки до зовнішніх пошкоджень.

Спочатку активісти встановили два тренажери й помітили велику зацікавленість від перехожих — люди чекали в черзі, щоб позайматися.

“До облаштування трьох наступних тренажерів вже долучилися всі охочі. Приходили люди й пропонували свою допомогу. Особливо багато переселенців було. Один хлопчина просто привіз на машині два мішки цементу і віддав нам. Я навіть не очікував такого”, — пригадує Олександр Якушевич.

Інвентар розрахований на різний вік, тож тут можуть займатися як підлітки, так і професійні спортсмени, виконуючи серії вправ для всіх груп м’язів. 

“Не всі можуть дозволити собі ходити в зал. До того ж тренуватися просто неба, на свіжому повітрі, набагато корисніше, ніж в чотирьох стінах” — каже представниця Федерації тенісу Івано-Франківської області Вікторія Петрук. 

Вікторія Петрук каже, що завдяки цій ініціативі, мають у планах “оживити” набережну біля Бистриці Солотвинської.

Очільник департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко додає, що поблизу річки є “Доріжка здоровʼя”, де колись планували встановити схожі тренажери.

“Щоб люди могли бігти, зробити вправи й продовжити рух. Це може бути ще одне з місць, яке сприятиме покращенню фізичної форми містян. Звісно, у час війни ні про що масштабне не йдеться, але залучивши людей, яким це цікаво, бачимо, що можна такі речі робити”.